$
הייטק והון סיכון

פרסום ראשון

קודמאנקי נמכרת ל-TAL Education Group הסינית בכ-20 מיליון דולר

החברה מפתחת מוצרים לשוק החינוך, וצפויה להמשיך ולפעול כגוף עצמאי תחת הרוכשת. TAL היא ענקית חינוך שמפעילה בתי ספר ב-40 ערים ופלטפורמה מקוונת דרכה לומדים 18 מיליון תלמידים

מאיר אורבך 11:1904.12.18
חברת הסטארט-אפ הישראלית קודמאנקי (Codemonkey) נמכרת לענקית החינוך הסינית TAL Education Group בסכום המוערך בכ-20 מיליון דולר. קודמאנקי פיתחה מערכת מבוססת משחק ללימוד תכנות לילדים ומשווקת את מוצריה כיום בישראל, ארה"ב, וכ-10 מדינות נוספות באסיה, אירופה ודרום אמריקה. הרוכשת נסחרת בנאסד"ק לפי שווי של 15 מיליארד דולר. קודמאנקי נוסדה ב-2013 וגייסה 2 מיליון דולר בלבד.

 

 

 

TAL Education Group הינה חברת חינוך וטכנולוגיה מובילה בסין בעלת מרכזים ביותר מ-40 ערים במדינה, המשרתים 2.3 מיליון תלמידים. בנוסף, היא מפעילה פלטפורמת חינוך מקוון בשם JZB, בה יותר מ-18 מיליון משתמשים.

 

בשיחה עם כלכלכיסט סיפר ישי פינצ'ובר, אחד ממייסדי החברה וסמנכ"ל הטכנולוגיות שלה על העסקה. "פגשנו את TAL לפני ארבע שנים בתערוכה בלונדון ואחר כך היתה הרבה עבודה משותפת. הם מאוד התחברו למוצר שלנו, בחנו אותו לעומק מול מתחרים, ואז העמיקו את שיתוף הפעולה איתנו. הבנו שהתוכניות שלנו לעתיד הן הרבה יותר מהסכם מסחרי ומשם התגלגל לרכישה מלאה". לדבריו, תמשיך קודמאנקי לפעול כחברה בת עצמאית, שתבצע מו"פ עבור השוק הסיני ושווקים נוספים. "כל הצד המסחרי למעט סין יעשה מישראל. אנחנו בתהליך של בניה של תוכנית לשנים קדימה", אמר.

 

 

טקס חתימת הסכם הרכישה. מימין: רובין באי מ-TAL, ישי פינצ'ובר, עדו שור ויונתן שור מקודמאנקי, גייל הואנג ו-וויני שייאה מ-TAL טקס חתימת הסכם הרכישה. מימין: רובין באי מ-TAL, ישי פינצ'ובר, עדו שור ויונתן שור מקודמאנקי, גייל הואנג ו-וויני שייאה מ-TAL צילום: ז'אנג-ג'ו, vpphoto

 

 

 

קודמאנקי פועלת במערכת החינוך הישראלית, מאז 2014. בשלוש השנים האחרונות למדו בעזרת מוצריה יותר מרבע מיליון תלמידים בארץ ביותר מאלפיים בתי ספר. בארה"ב ובשאר העולם מוכרת החברה רשיונות שימוש מחוזיים, בית ספריים וביתיים, ישירות ודרך רשת של שותפי הפצה. 

 

קודמאנקי הוקמה באקסלרטור לטכנולוגיות חינוכיות של מט"ח (המרכז לטכנולוגיה חינוכית), חממת מיינדסט. מאז גייסה החברה כ-2 מיליון דולר בשני סבבי השקעה ממשקיעים פרטיים ומקרנות בישראל ובחו"ל ובנוסף קיבלה תמיכה מרשות החדשנות במסגרת תכנית חברות מתחילות. החברה מעסיקה כ-15 עובדים בישראל ובארה"ב.

 

מנכ"ל TAL Education טום ז'אנג, מסר: "אנחנו שמחים ומברכים את קודמאנקי על הצטרפותה למשפחת TAL. קודמאנקי הינו מוצר מוביל עבור לימוד תחום התכנות ומיומנויות המאה ה-21 לילדים. אנחנו מצפים לעבודה המשותפת עם צוות קודמאנקי לטובת המשך הצלחת החברה".

 

 

 

מנכ"ל קודמאנקי, יונתן שור, הוסיף: "אנחנו גאים להכריז על עסקת מכירה ראשונה של חברת טכנולוגיה חינוכית ישראלית. חברת TAL Education היא שותף אידיאלי עבור קודמאנקי שיאפשר להאיץ את הכניסה לשוק בסין, מדינה שהגדרנו כיעד מרכזי כבר לפני כמה שנים, ובמקביל יתמוך בהרחבת הפעילות בארה"ב ובשאר העולם. אין לנו ספק שהעסקה הזו מהווה אבן דרך חשובה בהצלחתה העתידית של החברה, ותבנה סינרגיה שתאפשר להוביל את התחום לאורך שנים".

 

 

יוסי בידץ, מנכ"ל המרכז לטכנולוגיה חינוכית יוסי בידץ, מנכ"ל המרכז לטכנולוגיה חינוכית צילום: VPHOTO סין

 

 

מנכ"ל מט"ח יוסי בידץ: "כמשקיעים מוקדמים בקודמאנקי וכארגון שתרם לטיפוחו, אנחנו שמחים ומברכים על חלקו של מטח, המרכז לטכנולוגיה חינוכית, בהצלחתו של קודמאנקי, בו תמכנו מתחילת הדרך. קודמאנקי היא דוגמה מצויינת לחברה שהוקמה בתוך האקסלרטור שלנו והמשיכה לשתף פעולה עם מטח כשותפה אסטרטגית לאורך כל פעילותה. אני משוכנע שהמכירה של קודמאנקי היא חוליה ראשונה בשרשרת של הצלחות בתחום הטכנולוגיות החינוכיות הישראליות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x