שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

אתר השאלות והתשובות Quora נפרץ, פרטי 100 מיליון איש נגנבו

האקרים השיגו גישה לפרטים כשמות, כתובות מייל, סיסמאות מוצפנות, תוכן פומבי ותוכן פנימי; קוורה תיידע אישית כל אחד מהנפגעים בפריצה, וגייסה גורמי סייבר לחקירת המקרה. מנכ"ל החברה: זו האחריות שלנו לוודא שדברים כאלו לא יקרו - וכשלנו

עומר כביר 09:5204.12.18
פריצה באתר השו"ת הפופולרי Quora הביאה לחשיפת מידע אישי של כ-100 מיליון משתמשים - כך הודתה אתמול החברה.

 

 

לפי הודעה שפרסמה קוורה, המידע שנחשף כולל מידע אישי דוגמת שמות, כתובות מייל, סיסמאות מוצפנות ומידע שיובא מרשתות מקושרות, תוכן פומבי כמו שאלות, תשובות ודירוגים ותוכן לא-פומבי כמו בקשות מסרים אישיים. שאלות ותשובות שפורסמו באופן אנונימי לא נחשפו, אך רק מכיוון שהחברה לא שומרת את זהות הכותבים.

 

 

צ'ארלי צ'יוור ואדם ד'אנג'לו, מייסדי קוורה צ'ארלי צ'יוור ואדם ד'אנג'לו, מייסדי קוורה צילום: בלומברג

 

 

"לאחרונה גילינו שמידע משתמשים נחשף כתוצאה מגישה לא-מאושרת למערכות שלנו על ידי גורם זדוני", כתב מנכ"ל קוורה, אדם ד'אנג'לו. "אנחנו חוקרים את המצב ונקטנו בצעדים הנחוצים כדי למנוע תקריות מסוג זה בעתיד. שכרנו צוות פורנזי דיגיטלי מוביל וחברת אבטחה כדי שיסייעו לנו והודענו לגורמי אכיפת חוק".

 

החברה פתחה מרכז סיוע מקוון למשתמשים שאולי נפגעו בדליפת המידע, ותודיע במייל למשתמשים שנפגעו. אף שהסיסמאות שנחשפו היו מוצפנות, קוורה ממליצה להחליף אותה ולהימנע משימוש בסיסמאות זהות בשירותים שונים.

 

 

"זו האחריות שלנו לוודא שדברים כאלו לא יקרו, וכשלנו לעמוד בה", הוסיף ד'אנג'לו. "אנחנו יודעים שעלינו לעבוד קשה מאוד ולוודא שדבר כזה לא יקרה שוב כדי לשמור על אמון המשתמשים. אנחנו ממשיכים לעבוד קשה מאוד כדי לתקן את המצב, ומקווים להוכיח שאנחנו ראויים לאמונכם". לאתר השאלות והתשובות, שהוא הפופולרי ביותר מסוגו, יש כ-300 מיליון משתמשים חודשיים לפי נתונים שפרסם בספטמבר האחרון.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x