$
אינטרנט

דיווח: מיקרוסופט מוותרת על Edge, מפתחת דפדפן מבוסס תוכנת גוגל

החברה השיקה את דפדפן אדג' ב-2015 כחלק מווינדוס 10, אך המשתמשים העדיפו את כרום מבית גוגל. עתה בונה מיקרוסופט דפדפן חדש, שיישען על מנוע הגלישה של כרום הפופולרי - ולפי הערכות, יושק בחצי הראשון של 2019

עומר כביר 09:1204.12.18
מיקרוסופט נוטשת את אדג' ומפתחת דפדפן חדש שמבוסס על מנוע הגלישה Chromium, שפיתוחו החל על ידי גוגל ושנמצא בלב דפדפן כרום - כך לפי דיווח של אתר Windows Central מאמש (ב').

 

 

דפדפן אדג' הוא היורש של אקספלורר המיתולוגי, ומיקרוסופט השיקה אותו ב-2015 כחלק מווינדוס 10. לצורך פיתוחו יצרה ענקית התוכנה מנוע גלישה חדש, בשם EdgeHTML, שהיווה פיתוח משמעותי לעומת Trident הוותיק מאקספלורר ונחשב לקל יותר, מהיר יותר ובטוח יותר.

 

 

ווינדוס 10 ווינדוס 10 צילום: winblogs

 

 

ואולם, אדג' התקשה לזכות לתפוצה משמעותית ונתח השוק שלו עומד כיום על פחות מ-4.5%. עכשיו, לפי מקורות ווינדוס סנטרל, מתכננת מיקרוסופט לעבור למנוע הגלישה מתוצרת המתחרה הגדולה ביותר שלה, שמפעיל את הדפדן הפופולרי בשוק (63.6%).

 

 

לדברי Windows Central, הדפדפן החדש מפותח תחת שם הקוד Anheim ויחליף את אדג' כדפדפן ברירת המחדל בווינדוס 10. בשלב זה לא ברור האם יהיה לדפדפן מיתוג חדש או שינויים בממשק הגרפי לעומת אדג'. ואולם, מנוע הגלישה הצעיר יחדל כנראה מלהתקיים. להערכת האתר, הדפדפן יושק בחצי הראשון של 2019.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x