$
חדשות טכנולוגיה

מלחמת הסחר: טראמפ מאיים בסבב מכסים נוסף, גם האייפונים על הכוונת

הנשיא האמריקאי ייפגש השבוע עם עמיתו הסיני שי ג'ינפינג בבואנוס איירס, במסגרת פסגת ה-G20. בראיון ל"וול סטריט ג'ורנל" אמר טראמפ כי אם הפגישה תיכשל, הוא עשוי להטיל מכסים נוספים על מוצרים סיניים ב-267 מיליארד דולר

עומר כביר 10:1627.11.18
אויב חדש על הכוונת של טראמפ: נשיא ארה"ב שוקל להטיל מכס על האייפונים והמקבוקים שמייבאת אפל לארה"ב, במסגרת סבב חדש של מכסים על סין; כך בראיון שנערך איתו בוול סטריט ג'ורנל.

 

טראמפ ייפגש השבוע עם הנשיא הסיני שי ג'ינפינג בבואנוס איירס, במסגרת פסגת ה-G20. בראיון ל"וול סטריט ג'ורנל" אמר הנשיא כי אם הפגישה תיכשל, הוא עשוי להטיל מכסים נוספים על סין, במה שיהיה הסבב השלישי מאז תחילת מלחמת הסחר. "אם לא נגיע לעסקה, נטיל מכס על מוצרים נוספים מתוצרת סין בהיקף של 267 מיליארד דולר; שיעור המכס יכול להיות 10% או 25%".

 

 

 

לפי הוול סטריט ג'ורנל, עוזריו של הנשיא הציעו לפטור את מוצרי אפל מסבב המכסים הבא, על רקע חשש מתגובת הציבור לעלייה במחירם. "אולי, אולי", אמר הנשיא בראיון. "תלוי מה יהיה שיעור המכס. "זאת אומרת, אני יכול לעשות את זה 10% ואנשים יוכלו לעמוד בזה בקלות".

 

טראמפ על רקע אייפון טראמפ על רקע אייפון צילום: Apple

 

טראמפ הוסיף שהוא מקווה שמכסים נוספים יעודדו חברות להעביר מתקני ייצור מסין למדינות אחרות: "הייתי מציע להן לבנות מפעלים בארה"ב ולייצר את המוצרים שלהן. יש להן הרבה חלופות אחרות".

 

אפל סירבה להגיב לדברים. עם זאת, במכתב ששלחה לרשויות בספטמבר הזהירה החברה שמכסים יפגעו בתחרות שלה מול חברות זרות ויובילו למחירים גבוהים יותר לצרכנים בארה"ב.

 

ענקית הטכנולוגיה מתמודדת בימים אלו עם דיווחים על צמצום בהיקפי הייצור של דגמי האייפון החדשים שהשיקה. אף שדיווחים אלו יכולים להיות רק חלק מהמחזור הרגיל של השקת האייפון, ולהשכח כלא היו עם פרסום הדו"ח הרבעוני הקרוב, היתה להם השפעה מהותית על מחיר המניה של החברה. האיום האחרון של טראמפ לא צפוי להרגיע את המשקיעים העצבנים.

 

לאפל וטראמפ היסטוריה רצופת עליות ומורדות. במהלך הקמפיין לנשיאות קרא טראמפ לתומכיו להחרים את אפל , על רקע סירובה של החברה לסייע ל-FBI לפרוץ לאייפון של מחבל שביצע פיגוע ירי.

 

 

עם זאת, מאז נכנס טראמפ לבית הלבן הצליח מנכ"ל אפל, טים קוק, לפתח קשרים קרובים עם ממשלו ואף הפעיל לוביסטים של החברה בניסיון לגשר בין ארה"ב לסין ולמנוע מלחמת סחר. ביוני דיווח הניו יורק טיימס שטראמפ אף הבטיח לקוק אישית שלא יוטלו מכסים על האייפון. ואולם, הפתעה הפתעה, נראה שמלתו של טראמפ לא שווה יותר מדי ועתה ייתכן שהוא ויצרנית האייפון נמצאים בדרך לעימות חדש

בטל שלח
    לכל התגובות
    x