$
חדשות טכנולוגיה

פרסום ראשון

מדטרוניק רוכשת את נוטרינו הישראלית בכ-100 מיליון דולר

נוטרינו עוסקת בניתוח מידע וביצירת אנליטיקות בתחום התזונה, וגייסה עד היום 10 מיליון דולר. בחודש ספטמבר רכשה מדטרוניק את מזור רובוטיקה ב־1.6 מיליארד דולר

מאיר אורבך 21:0821.11.18

מדטרוניק רוכשת את חברת הסטארט-אפ הישראלית נוטרינו, שעוסקת בניתוח מידע וביצירת אנליטיקות בתחום התזונה ושגייסה עד היום 10 מיליון דולר. בהודעה שהוציאה מדטרוניק לא פורסם שווי ההסכם, אך על פי הערכות הוא עומד על כ-100 מיליון דולר.

 

 

 

בראיון שנתן לאחרונה ל"כלכליסט" הומאן הקאמי, מנהל תחום הסוכרת במדטרוניק, הוא סיפר על כוונתו לרכוש או להשקיע בחברות בישראל וזו הרכישה הראשונה שמבצעת החטיבה שהוא עומד בראשה.

 

נוטרינו פיתחה כלים לאיסוף, עיבוד וניתוח נתונים בתחום התזונה, שמתאימים הן למשתמשי קצה והן לארגונים. החברה אוספת מידע על המשתמשים ממגוון מקורות, כמו מחשוב לבית וחיישנים רפואיים למיניהם (כמו מכשירים לניטור גלוקוז) ומנתחת את השפעת מזונות שונים על המשתמש. הפיתוחים שלה רלוונטיים במיוחד לסובלים מסוכרת: בעולם ישנם כ-415 מיליון חולים במחלה - מספר שצפוי להגיע עד ל-2040 ל-642 מיליון.

 

 

הומאן הקאמי' מנהל תחום הסוכרת במדטרוניק הומאן הקאמי' מנהל תחום הסוכרת במדטרוניק

 

 

המשקיעה המובילה בנוטרינו היא קרן פרג ונצ'רס שהובילה את הגיוס הראשון של החברה שעמד על 8 מיליון דולר. הגיוס, שהיה אפריל האחרון, כלל גם את ניו יורק אנג'לס ומשקיעים פרטיים. החברה הוקמה בידי ירון חדד ויונתן ליפניק והיא מנוהלת בידי יעל גלסמן.

 

בתגובה לעסקה אמר הקאמי ש"הרכישה של נוטרינו לחטיבה שלנו תיתן לנו כח משמעותי בשוק הסוכרת העולמי ותאיץ את התוכנית שלנו לסייע לחולים להתמודד עם המחלה. נוטרינו היתה שותף חשוב שלנו בשנים האחרונות ואנחנו מאוד שמחים לצרף אותם לצוות שלנו".

 

"הצוות שלנו חש מחוייב מאוד לצורך בפרסונליזציה של מידע תזונת וטכנולוגיות בתחום. העבודה שלנו בתחום הסוכרת עוזרת לנו לעזור לאנשים להתמודד עם הצרכים שלהם", אומרת יעל גלסמן, מנכ"לית נוטרינו.

 

בחודש ספטמבר רכשה מדטרוניק את מזור רובוטיקה ב־1.6 מיליארד דולר, בעקבות השקעה קודמת בחברה שכללה אופציה לרכישה. בשנת 2009 רכשה מדטרוניק ב־325 מיליון דולר את חברת ונטור הישראלית, שהיתה בשלבים ראשונים מאוד של פיתוח.

 

ירון יצהרי, מנכ"ל מדטרוניק ישראל מסר: "מדטרוניק פעילה כאן מאז 1979, אם כי בתחילה רק במכירות ובשיווק. את הרכישה הראשונה שלה כאן ביצעה לפני כ-12 שנים, ומאז היד נטויה. לאחרונה מדטרוניק רכשה את חברת מזור ב-1.6 מיליארד דולר ורכישת נוטרינו עבור מדטרוניק משתלבת בצורה מצויינת בתחום ה-BIg Data לתחום הסכרת שבו מדטרוניק מובילה עולמית".  לדברי יצהרי רכישה זו אינה אחרונה בישראל ובימים אלו בוחנת הנהלת מדטרוניק רכישות נוספות בישראל.

 

 

ירון יצהרי, מנכ"ל מדטרוניק ישראל. החברה בוחנת רכישות נוספות בארץ ירון יצהרי, מנכ"ל מדטרוניק ישראל. החברה בוחנת רכישות נוספות בארץ צילום: רמי זרנגר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x