$
חדשות טכנולוגיה

בלעדי לכלכליסט

פונטיפקס הישראלית גייסה קרן חדשה של 170 מיליון דולר

כ־35 מיליון דולר יגיעו מ־AIG. זו ההשקעה הראשונה שענקית הביטוח האמריקאית מבצעת מאז קרסה במשבר הפיננסי של 2008

מאיר אורבך 06:5622.11.18

החברה הישראלית Pontifax (פונטיפקס) משיקה קרן חדשה לאחר שגייסה הון כולל של 170 מיליון דולר, כך נודע ל"כלכליסט". המשקיעה המובילה של הקרן היא ענקית הביטוח האמריקאית AIG. על פי הערכות, היא השקיעה בקרן החדשה של פונטיפקס יותר מ־35 מיליון דולר. זו ההשקעה הראשונה של AIG מאז קריסתה ב־2008 במשבר הפיננסי הגדול שהחל באותה שנה.

 

 

 

הקרן החדשה תתמקד בהלוואות אשראי לחברות פארמה אירופיות הנמצאות לפני הנפקה. הקרן שכבר החלה לפעול נמצאת במשא ומתן להשקעה בחמש חברות ותשתף פעולה עם חברת מדיסון בבעלות מאיר יעקובסון.

 

 

רן נוסבאום מנהל שותף בפונטיפקס רן נוסבאום מנהל שותף בפונטיפקס

 

זו הקרן השישית של פונטיפקס, המנוהלת מאז הוקמה ב־2004 על ידי תומר קריב ורן נוסבאום. הקרן ניהלה עד עתה חמש קרנות עם הון של 600 מיליון דולר. בתחילת השנה היא השלימה את גיוס הקרן החמישית להשקעה בחברות פארמה, עם הון של 275 מיליון דולר לאחר שתכננה לגייס כ־240 מיליון דולר. זאת אחרי שהקרן הרביעית של פונטיפקס אשר הוקמה ב־2016 הניבה למשקיעים תשואה של 41%.

 

בין משקיעי הקרן החמישית: מורי ארקין ופויו זבלדוביץ', וכן הפרופסורים רות ארנון ומיכאל סלע ממפתחי הקופקסון התרופה שפיתחה טבע לטיפול בטרשת נפוצה. בין המשקיעים המוסדיים היו מיטב דש, מנורה, הראל, אלטשולר שחם, הפועלים שוקי הון וקרן ההון סיכון וינטג' של אלן פלד.

 

פונטיפקס הוקמה ב־2004, השקיעה עד היום ב־55 חברות, ויש לה שורה של שותפויות בקרב חברות הפארמה והטכנולוגיה הרפואית הגדולות בעולם. בהן חברות התרופות רוש משוויץ ופייזר מארה"ב, פוסון פארמה מסין, GE ומרק סרונו. לאחרונה הקימה פונטיפקס חממת ביוטק עם חברת וושי אפטק.

 

בין ההשקעות של הקרן ניתן לציין את חברת פרוטליקס, שעוסקת בפיתוח תרופות על בסיס צמחים. פונטיפקס השקיעה בה 4 מיליון דולר ב־2005, בעת שהיתה נתונה בקשיים. אחרי שינויים שנעשו בחברה וחתימת הסכם עם פייזר, פרוטליקס החזירה למשקיעי פונטיפקס 63 מיליון דולר.

 

פונטיפקס היתה גם בין המשקיעות הראשונות בקייט פארמה של ד"ר אריה בלדגרין, שפיתחה טיפול חדשני בסרטן על בסיס פטנט של מכון ויצמן. פונטיפקס השקיעה בקייט פארמה 3.8 מיליון דולר, לפני שנמכרה החברה לגיליאד תמורת 12 מיליארד דולר. ההחזר למשקיעי פונטיפקס לאחר מימוש המניות עמד על כ־130 מיליון דולר. 14 מיליון דולר נוספים הגיעו לקרן בשל היותו של רן נוסבאום דירקטור בקייט פארמה.

 

הצלחות נוספות רשמה הקרן ביורוג'ן שהנפיקה ב־2017 בנאסד"ק ומאז גייסה שם שוב, הנפקה של ReWalk ועוד.

 

מפונטיפקס לא נמסרה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x