$
הייטק והון סיכון

בעקבות חשיפת כלכליסט

עובדי לומניס זועמים: אקזיט מיליארד הדולר בוצע מאחורי גבם

עובדי חברת המכשור הרפואי מקיימים פעולות מחאה בסמוך למפעל ביקנעם, לאחר שגילו שההנהלה מכרה את החברה מבלי לתאם עם הוועד - ואף הכחישה שקיימים מגעים למכירה. לומניס תימכר לקרנות CVC ו-פאונטיין וסט פרטנרס, והעובדים דורשים לקבל מענק מכירה

גולן חזני והגר רבט 14:4221.11.18

בעקבות הפרסום על מכירת לומניס הבוקר ב"כלכליסט", מקיימים עובדי חברת המכשור הרפואי לומניס פעולות מחאה בסמוך למפעל ביקנעם. זאת, לאחר שגילו כי מאחורי גבם ובניגוד להצהרות ההנהלה, נרקמה עסקה למכירת החברה ב-950 מיליון דולר.   

 

 

400 עובדי לומניס התאגדו לפני כשנה; נציגות העובדים מנהלת מו"מ עם הנהלת לומניס בשנה באחרונה, במטרה להסדיר את תנאי העסקתם בהסכם קיבוצי ראשון. בתחילת החודש הצטרפו העובדים להסתדרות הכללית, כנראה לאור שמועות על דבר המכירה. בימים האחרונים אף נערכה פגישה בה העלה הוועד את סוגיית מכירת החברה, אולם ההנהלה הכחישה מכל וכל כי החברה עתידה להימכר.  

 

ציפי עוזר ערמון, מנכ"לית החברה ציפי עוזר ערמון, מנכ"לית החברה צילום: צביקה טישלר

 

 

העובדים נטשו הבוקר את עמדותיהם וקיימו אסיפת הסברה בכניסה למפעל ולמשרדי החברה. בהודעה שהועברה לתקשורת נמסר כי הם עומדים על זכותם להיות מעורבים ומעודכנים במו"מ למכירת החברה ודורשים, כמי שמהווים את ליבת לומניס, להיות שותפים ברווחים ולקבל מענק מכירה.

 

ההסתדרות מסרה שעובדי לומניס חשים שהנהלת החברה זרתה חול בעיניהם וקידמה באופן חד-צדדי את הליך המכירה מאחורי גבם, וזאת למרות ההשלכות המשמעותיות שיהיו למכירה על תנאי עבודתם וביטחונם התעסוקתי.

 

 

 

לומניס, שהקים היזם שמעון אקהויז, היתה חלוצת תחום האסתטיקה הרפואית כשעוד נקראה ESC בשנות התשעים. היא הונפקה בנאסד"ק בשלהי אותו עשור והגיעה לשווי של מיליארד דולר. אך לאחר סכסוכים בהנהלה, השתלטות עוינת, ושינויים בדינמיקת השוק, היא כשלה כחברה ציבורית. ויולה והאחים עופר רכשו אותה ב-2006 לפי שווי של 120 מיליון דולר. היא הונפקה מחדש ב-2014 לפי שווי של 470 מיליון דולר, וב-2015 נרכשה על ידי XIO. עתה תימכר לקרן ההשקעות הבינלאומית CVC ולקרן ההשקעות הסינית פאונטיין-וסט פרטנרס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x