$
אינטרנט

קונים קטינים מהפיד: נערה בת 17 נמכרה פומבית דרך פייסבוק

משתמש בדרום סודן פרסם פוסט בו הציע את בתו למכירה בחודש שעבר; פייסבוק קיבלה דיווחים על כך מגולשים וארגוני זכויות אדם - אך התעכבה בהסרת הפוסט. עתה נודע שהצעירה נרכשה - מה שמעלה דאגות מפני ביצוע "מכירות פומביות" נוספות שכאלה

עומר כביר 08:5121.11.18
פייסבוק לא הסירה פוסט שהציעה למכירה נערה בת 17 מדרום סודן, והנערה נמכרה לבסוף לנישואים לאיש עסקים עשיר - כך אומרים פעילים במדינה לכלי תקשורת.

 

 

לפי דיווחים, ב-25 באוקטובר פורסמה בפייסבוק תמונתה של הנערה, בתוספת כיתוב שמזמין גולשים להציע נדוניה בתמורה לנישואים איתה. לפחות חמישה גברים השתתפו ב"מכירה הפומבית", כאשר ה"זוכה" שילם לאביה ב-500 פרות, שלוש מכוניות יוקרה ו-10 אלף דולר במזומן.

 

לפי ארגון הצדקה Plan International, הנערה נישאה ב-3 בנובמבר. תמונה שלה בשמלת חתונה התפרסמה בכמה אתרי מדיה חברתית. בדיווחים שונים בתקשורת המקומית היא כונתה "הכלה הבתולה" ו"האישה היקרה ביותר בסודן הדרומית". "זה לא ייאמן שהילדה הזו נמכרה לנישואין באתר המדיה החברתית הגדול בעולם", אמר לרויטרס מנהל הארגון בדרום סודן, ג'ורג' אוטים.

 

הנערה נמכרה. דרום סודן הנערה נמכרה. דרום סודן צילום: שאטרסטוק

 

 

פעילי זכויות אדם ברכו את פייסבוק על הסרת הפוסט, אך ציינו שהוא היה באוויר כמה ימים לפני שהוסר, מה שאיפשר נישואים לא-חוקיים של קטינה. לפי נתוני יוניצ"ף, אף שגיל הנישואים בסודן הדרומית הוא 18, יותר מ-50% מהנשים במדינה נישאות לפני גיל זה.

 

תקדים מסוכן ובעייתי

 

בארגון Equality Now התריעו שמדובר בתקדים מסוכן שיכול להביא משפחות אחרות להציע את בנותיהן לנישואים בפייסבוק בתקווה לקבל נדוניה גדולה יותר. "לפייסבוק יש אחריות להגן על זכויות נשים וילדות", אמרה לרויטרס נציגת הארגון ג'ודי גיטאו. "היא צריכה לספק מספיק משאבים כדי לנטר את מה שנמצא בפלטפורמה שלה".

 

 

 

מפייסבוק נמסר בתגובה לרויטרס שהפוסט הוסר מהפלטפורמה מיד כשנודע לה על הסוגיה: "כל צורה של סחר בבני אדם, בין אם בפוסטים, עמודים, פרסומות או קבוצות שמתאמים פעילות כזו, אסורה בפייסבוק".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x