$
מכשירים

חוזרים לנקסוס: דלף לרשת הפיקסל 3 Lite, טלפון מוזל מבית גוגל

המכשיר יזכה במסך 5.56 אינץ' באיכות נמוכה משל הפיקסל 3 הסטנדרטי, בגוף מפלסטיק ובמעבד חלש יותר. ואולם, יצויד במצלמת גוגל המתקדמת ובגרסת אנדרואיד נקייה ומהירה במיוחד. איך מסתדרת השקת מוצר כזה עם ליין מוצרי הפרימיום של החברה?

רפאל קאהאן 13:2418.11.18

גוגל מתכננת להוסיף לקו מכשירי הפיקסל גם סמארטפון מוזל - כך חושף בלוג הטכנולוגיה הרוסי rozetked. האתר, שהיה הראשון לחשוף את נתוני הפיקסל 3 XL ודייק גם בחשיפות קודמות שנוגעות לפעילות החומרה של גוגל, השיג תמונות ונתוני מפרט ראשונים של הטלפון - שצפוי להיקרא פיקסל 3 Lite.

 

 

 

לפיקסל המוזל יהיה מסך בגודל 5.56 אינץ', גוף עשוי פלסטיק ולא זכוכית ואלומיניום, ומעבד מדגם סנאפדרגון 670. מדובר במעבד שנועד למכשירי שוק הביניים, ונחשב לאחד הטובים בעיות בעולם בפלח שוק זה. בניגוד למסך הפיקסל 3 הסטנדרטי, ה-Lite יקבל פאנל LCD ולא AMOLED, שמציג איכות צבע פחות מרשימה. הדיווחים הראשונים על קיומו של הטלפון הופיעו כשמפתחים ניתחו את ARCore, חבילת יישומי המציאות המוגברת של גוגל, וגילו שהיא תומכת בטלפון גוגל בשם Sargo - שלפי הערכות, הוא הפיקסל המוזל.

 

 

הפיקסל 3 לייט, בידי אנשי האתר הרוסי rozetked הפיקסל 3 לייט, בידי אנשי האתר הרוסי rozetked צילום: rozetked

 

 

פיתוח הפיקסל לייט הוא בגדר הפתעה לתעשייה: המיצוב של קו הפיקסל הוא לשוק הפרימיום, מה שהתבטא היטב במחירי כל הדגמים שהושקו במותג זה. יש היגיון בשיווק מכשירים מוזלים מבית גוגל, וסדרות הנקסוס זכו בעבר לפופולריות רבה בארץ ובעולם.

 

 

פיקסל 3 לייט פיקסל 3 לייט צילום: rozetked

 

 

החדרת פיקסל מוזל לסדרת העילית תהיה בגדר "הכתמת" המותג, אך לא מן הנמנע שתשתלם לגוגל כספית; מכשירי הפיקסל 2 וה-2 XL נמכרו במיליוני עותקים בודדים, בעוד טלפון מוזל עשוי להצליח יותר מאחיו היוקרתיים.

 

 

 

לא ידוע מה יהיה מחיר הטלפון, והאם יימכר בפחות מ-500 דולר, כמו מכשירי הנקסוס הזולים של 2015 (הנקסוס 5X הושק ב-380 דולר). המתחרים המרכזיים שלו יהיו הפוקופון F1 עתיר היכולות של שיאומי, והגלקסי A9 החדש של סמסונג שזכה בארבע מצלמות בגבו. גוגל, לעומתם, יכולה להבטיח ביצועים טובים ותמיכה בעדכוני תוכנה לאורך זמן הודות לגרסת אנדרואיד המקורית שלה. לא ברור מתי ייחשף הטלפון, אך כנראה שלא לפני ינואר הקרוב; גוגל צפויה לנסות למצות את מכירות הדגמים היקרים יותר בעונת החגים המתקרבת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x