$
הייטק והון סיכון

חברת השבבים Habana Labs גייסה 75 מיליון דולר בהובלת אינטל

החברה פיתחה מעבד ייעודי ליישומי בינה מלאכותית כבדים, ביניהם מרכזי נתונים, רכב אוטונומי, רובוטיקה תעשייתית ועוד. בסבב הגיוס השתתפו גם WRV Capital, הקרנות בסמר, באטרי ונצ'רס ועוד

הגר רבט 16:0015.11.18

הסטארט-אפ הישראלי הבאנה לאבס (Habana Labs), הודיע היום (ה') על גיוס 75 מיליון דולר בסבב B בהובלת אינטל קפיטל, זרוע ההשקעות של ענקית הטכנולוגיה. לסבב הצטרפו הקרנות באטרי ונצ'רס, בסמר, WRV קפיטל ועוד. מאז הקמתה, גייסה הבאנה לאבס 120 מיליון דולר.

 

 

הבאנה לאבס נוסדה ב-2016 על ידי דויד דהן ורן חלוץ, יוצאי חברת פריימסנס שנמכרה לאפל ב-2013 תמורת 345 מיליון דולר. המשקיע הראשון ויו"ר החברה הוא אביגדור וילנץ, ממייסדי אנפורנה שנמכרה לאמזון ב-2015 בעסקה של 370 מיליון דולר ששמשה בסיס למרכז הפיתוח של החברה בארץ.

 

המעבד של הבאנה לאבס המעבד של הבאנה לאבס

 

 

החברה, שמעסיקה 120 עובדים בתל אביב, קיסריה וסן חוזה, מפתחת את Goya, סדרת מעבדים ייעודיים ל-AI. היא נבנתה עבור היישומים התובעניים ביותר בתעשייה, ביניהם מרכזי נתונים פרטיים וענניים, כלי רכב אוטונומיים, רובוטיקה תעשייתית, רחפנים ועוד. Goya כולל את החומרה והתוכנה, כולל מלקט (compiler) גרפי עתיר ביצועים, מאות ספריות קרנל והכלים הדרושים לשילוב במסגרות תוכנה המשמשות את הלקוחות לשיפור השימוש בהיקשי AI.

 

מהחברה נמסר כי מעבד Goya קבע כבר שני שיאים בתעשייה: הספק של 15,012 תמונות לשנייה בזמן שיהוי של 1.3 אלפיות השנייה במבחן ResNet-50, ושיא בנצילות אנרגטית של 151 תמונות לשנייה לוואט, השקול לשיפור של עד פי שלושה סדרי גודל בקירוב לעומת הפתרונות הקיימים בדרך כלל במרכזי נתונים.

 

"אנחנו נרגשים לנוכח האמון שנותן בנו צוות כה מובחר של משקיעים בהם אינטל, חברת הטכנולוגיה המובילה בעולם", מסר דהן, מנכ"ל החברה. "המימון ישמש אותנו לביצוע מפת הדרכים שלנו לפתרונות היקשים וטריינינג, בהם הדור הבא של מעבדי AI ב-7 ננומטר, להרחבת צוותי המכירות והתמיכה בלקוחות. כעת אנחנו נחושים מתמיד להפוך למובילים הבלתי מעורערים של תחום עיבוד הבינה המלאכותית". דהן אמר ל"כלכליסט", שההשקעה של אינטל אינה כוללת בשלב זה תוכניות לשיתוף פעולה בין החברות.

 

אינטל שמשקיעה בכם היא בעצם גם מתחרה מובילה שלכם בתחום השבבים.

"לא בהכרח, לאינטל יש פעילויות דומות כאלה ואחרות אבל בתחום הזה יש טווחים רבים אז אין פה תחרות ישירה ואנחנו מהווים אופציה נוספת".

 

אתם בסבב B וכבר עם 120 מיליון דולר, מה זה אומר מבחינת החברה?

"אנחנו נמצאים בתחום עתיר השקעות. גייסנו סבב ראשון משמעותי בשביל לפתח שבב ראשון ועכשיו שהוא כשהגענו לשלב שבו יש לנו מוצר בוגר שמתחיל ללגת ללקוחות אנחנו מגייסים סבב נוסף כדי להתכונן לשלב הבא. יש לנו כבר שבב נוסף בהליכי פיתוח ואנחנו הולכים לגייס הרבה מאוד אנשי פיתוח ולהגדיל את המערך שלנו מול הלקוחות".  

 

 

"הבינה המלאכותית מספקת הזדמנות של פעם בחיים ליצירת גל של יצרניות חדשות של מוליכים למחצה. קרנות ההון סיכון משקיעות סכומים נכבדים בחברות סטארט-אפ המתמקדות בשבבי בינה מלאכותית", אמר ליפ-בו טאן, מייסד שותף של WRV Capital, חברת הון סיכון בינלאומית המתמקדת במוליכים למחצה, בחומרה ומערכות תוכנה. "הבאנה לאבס היא עדיין הראשונה והיחידה מבין כל חברות הסטארט-אפ בתחום הבינה המלאכותית שהשיקה מעבד AI מוכן לייצור. אנו שמחים לשתף פעולה עם אינטל בגיבוי להבאנה לאבס ולצוות המדהים שלה".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x