$
הייטק והון סיכון

חברת AdaSky גייסה 20 מיליון דולר לפיתוח חיישני רכב אוטונומי

החברה פיתחה מערכת ובה חיישנים תרמיים מתקדמים, שמסוגלים לזהות מכשולים ועצמים בסביבת הרכב ולספק מידע ערכי לתשתיות נהיגה אוטונומית. את סבב הגיוס הובילה Sungwoo Hitech הקוריאנית

מאיר אורבך 13:0015.11.18

חברת הסטארט-אפ AdaSky, שמפתחת מערכת בעלת חיישן תרמי לתעשיית הרכב האוטונומי ,גייסה 20 מיליון דולר מחברת חלקי הרכב הדרום קוריאנית Sungwoo Hitech.

 

 

AdaSky הוקמה ב-2015 בידי יוצאי רפאל אבי כץ ויעקב דגן, מדענים בכירים בתחום ההדמייה התרמית. היא מעסיקה כ-40 עובדים, מרביתם ביקנעם. מנכ"ל החברה הוא תא"ל (מיל') יעקב שהרבני, שהחל את תפקידו לפני כשנה לאחר שכיהן כיועץ בכיר לחברה. קודם לכן שירת בתפקידי פיקוד ומטה בכירים בחיל האוויר.

 

מימין: המערכת התרמית של AdaSky, ומצלמת זיהוי מכשולים סטנדרטית מימין: המערכת התרמית של AdaSky, ומצלמת זיהוי מכשולים סטנדרטית

 

 

AdaSky פיתחה את Viper, מערכת ובה חיישן אינפרה-אדום לטווח ארוך, המסוגלת לאתר ולזהות עצמים בסביבת הרכב. היא שולבה כבר בפרויקטים עם מספר יצרני רכב, והגיוס יאפשר להרחיב את יכולותיה ולהאיץ פרויקטים נוספים.  

 

"אנחנו שמחים על שיתוף הפעולה עם Sungwoo Hitech שיעניק לנו משאבים נוספים וגישה ישירה לשוק הרכב הדרום קוריאני ולשוק הגלובלי בכלל", מסר שהרבני. "הגיוס הנוכחי יאפשר לנו צמיחה מהירה שתענה על הצורך והביקוש הבינלאומי לטכנולוגיה של החברה".

 

 

 

"מערכת ה-Viper מכילה את המצלמה הקטנה ביותר ובעלת הרזולוציה הגבוהה ביותר למימוש נהיגה אוטונומית. אנחנו משוכנעים שהטכנולוגיה של AdaSky תאפשר ראייה ותפיסה מרחבית כוללת בכלי הרכב ותעביר אותנו שלב נוסף בדרך לנהיגה אוטונומית מלאה", הוסיף יו"ר Sungwoo Hitech, מיונג-קון לי, "ההשקעה שלנו בחברה מחזקת את היכולות שלנו לספק טכנולוגיות מפתח ליצרני ציוד לכלי רכב אוטונומיים, ולהמשך הצמיחה ארוכת הטווח שלנו בשוק הרכב".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x