$
חדשות טכנולוגיה

מנכ"ל וויימו: רכב אוטונומי תמיד יזדקק לסיוע אנושי במזג אוויר קשה

לדברי ג'ון קראפצ'יק, טכנולוגיית הנהיגה האוטונומית היא אתגר עצום, וכלי רכב עצמוניים יזדקקו לסיוע של נהגים אנושיים עוד שנים רבות. בנוסף, העריך שתמיד תידרש מעורבות של נהג בעת נסיעה במזג אוויר בעייתי

עומר כביר 10:0114.11.18
יעברו עשורים לפני שלמכוניות אוטונומיות תהיה נוכחות מלאה בכבישים, ותמיד יחולו עליהן מקבלות מסוימות – כך אמר אתמול ג'ון קראפצ'יק, מנכ"ל וויימו, חברת הרכב האוטונומי של אלפבית, בוועידה של הוול סטריט ג'ורנל.

 

 

 

קראפצ'יק הגיע לוועידה כדי להכריז רשמית על השקת שירות נסיעה במכוניות אוטונומיות בתשלום מבית וויימו, שתתבצע בחודשיים הקרובים. לדברי קראפצ'יק השירות מיועד הן לנוסעים פרטיים והן לחברות כמו וולמארט שיבקשו להסיע לקוחות לחנות. בשלב הראשון הוא יהיה זמין למספר קטן של נוסעים באזור פיניקס, אבל יורחב בחודשים שאחרי השקתו.

 

שופך מים צוננים. קראפצ'יק שופך מים צוננים. קראפצ'יק צילום: בלומברג

 

 

מנכ"ל וויימו הוסיף שבמהלך הפיילוט שערכה הופתעה החברה מהנכונות של חברות כמו וולמארט ואוויס-באדג'ט לשלם על נסיעות של לקוחותיהן. "מדובר בערוץ שלם של ביקוש שלא חשבנו עליו לעומק ושיכול להיות מקור הכנסה משמעותי", הוא אמר.

 

 

ואולם, מה שתפס את תשומת הלב היו דווקא הערותיו של קראפצ'יק על הקשיים שאתם מתמודד התחום. לדבריו, מכונית אוטונומיות יזדקקו לסיוע של נהגים אנושיים עוד שנים רבות, והוא לא צופה שיגיע היום שבו הטכנולוגיה תפעל בכל תנאי מזג האוויר ללא איזושהי אינטראקציה מצד המשתמש.

 

 

 

"הטכנולוגיה ממש ממש קשה", הוא אמר. "לוויימו נדרשו שבע שנים להעלות לכביש את המכונית האוטונומית הראשונה, עוד שנתיים לעדכן את העיצוב ושלוח צי קטן, ואז עוד שנה לשים על הכביש 100 מכוניות אוטונומיות לחלוטין".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x