$
אפליקציות

בלי ידיים: נטפליקס רוצה שתשלטו בה באמצעות העיניים והלשון

החברה הדגימה ממשק מיוחד שפיתחה, המאפשר לעבור בין סרטים ופרקי סדרות במבטים ומחוות פנים. הפיתוח יוכל לשפר את נגישות נטפליקס עבור משתמשים עם מוגבלויות - וללמד את החברה בדיוק מתי הביט הצופה במותגים ומוצרים שהופיעו בסרט

ניצן סדן 17:3213.11.18

נטפליקס חשפה פיתוח חדש עבור אפליקציות המובייל שלה: ממשק מבוסס זיהוי עיניים ותנועות פנים. לפי דיווח של Inc, הרעיון הוא לאפשר מעבר בין סרטים, פרקי סדרות ותפריטים והפעלת התוכן הרצוי בלי לגעת בטלפון. הפיתוח נשען על סריקת הפנים באופן מלא, בצורה שמאפשרת לזהות מחוות והבעות ולהפוך אותן לפקודות. למשל, כדי לעצור את הסרט או לצאת ממנו, צריך רק לחרוץ לשון למסך.

 

 

בשלב זה מדובר בפרויקט פנימי של החברה אותו יזמה קבוצה של ארבעה מפתחים, ועדיין לא ידוע האם יהפוך למוצר וישתלב באפליקציות הבאות של ענקית הסטרימינג.

 

 

 

 

שורשי הטכנולוגיה הם ותיקים למדי, במונחי שוק הטכנולוגיה; ממשקי זיהוי עיניים הוטמעו עוד בסמארטפון הגלקסי S4 של סמסונג מ-2013. יותר ויותר סמארטפונים כוללים יכולת סריקת פנים וזיהוי הבעות, תכונות שמשתלבות עם אלמנטים כאנימוג'י ואפקטים אחרים. המפתחים בנטפליקס פשוט פרצו את תשתית הסקירה האמורה, ושילבו אותה בממשק האפליקציה הניסיונית.

 

 

 

מה יצא לנטפליקס מהשקת פיתוח שכזה? אם מדובר באפליקציה שנועדה להפוך את הסמארטפון לשלט רחוק עבור מסכים חיצוניים, מדובר בכלי שישפר משמעותית את הנגישות עבור הסובלים ממוגבלויות כשיתוקים ומגבלות תנועה נרחבות. ואולם, אפליקציה בעלת ממשק שכזה תוכל לספק ערך עצום לנטפליקס כשמדובר במשתמשים שנוהגים לצפות בתוכן בסמארטפון עצמו; טכנולוגיה שמאתרת במדויק את מיקום העיניים תוכל, למשל, לגלות לנטפליקס מתי הביט הצופה בשמו של מותג שהוצג בסרט או סדרה. הפוטנציאל פה הוא עצום: כיום נשענת נטפליקס על מנויים בתשלום כמקור הכנסה מרכזי, וממשק ניטור העיניים יוכל להכניס אותה לתחומים כפרסום, ניתוח מותגים ועוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x