$
חדשות טכנולוגיה

פייסבוק העניקה ליצרניות מכשירים גישה למידע של מאות מיליוני משתמשים

הרשת החברתית הודתה שלא פיקחה על פעילותן של שבע יצרניות חומרה, שקיבלו ממנה את המידע כדי לפתח אפליקציות שונות; מדובר בכשל שנחשף במכתב שהעבירה החברה לקונגרס האמריקאי, אותו גילתה הרשת החברתית לאחר בדיקה שערכה בשיתוף PwC

עומר כביר 09:5413.11.18
פייסבוק כשלה בלנטר מקרוב פעילותם של יצרני מכשירים, אחרי שהעניקה להם גישה למידע אישי של מאות מיליוני אנשים – כך לפי מכתב שהעבירה החברה לקונגרס בחודש שעבר, ונחשף אתמול (ב') בניו יורק טיימס.

 

 

המכתב נשלח בתשובה לשאלות שהסנטור רון וויידן הציג לסמנכ"לית התפעול של פייסבוק, שריל סנדברג, בשימוע שנערך בספטמבר. לפי המכתב, הכשל של פייסבוק התגלה בבדיקת פרטיות שערכה בעבור הרשת החברתית חברת PwC בהוראת נציבות הסחר הפדרלית ב-2013, ואולם פייסבוק מעולם לא הודיע על כך למשתמשים, שרובם אף לא ידעו שהחברה העניקה ליצרניות מכשירים גישה למידע שלהם.

 

לדברי פייסבוק, החל מ-2010 היא חתמה על הסכמי שיתוף מידע עם שבע יצרניות מכשירים, ובהן מיקרוסופט ובלקברי, שביקשו לפתח אפליקציית פייסבוק ייעודית למכשיריהן. בבדיקה שערכה PwC כשלוש שנים מאוחר יותר, ושהתמקדה רק בשיתופי הפעולה של פייסבוק עם מיקרוסופט ובלקברי, נמצאו רק "ראיות מוגבלות" לכך שפייסבוק ניטרה או בדקה את הציות של השותפות למדיניות הפרטיות שלה. ממצאים אלו לא נכללו בגרסה הפומבית של הדו"ח של PwC, שפורסם ביוני.

 

מהמכתב עולה עוד שבשתי בדיקות מאוחרות יותר, שהיו נוקשות פחות, פייסבוק התבקשה רק להראות ששותפותיה הסכימו למדיניות השימוש במידע שלה. עם זאת, עוזר של ווידן שקרא גרסה לא מצונזרת של דו"חות הבדיקות אמר שלא נמצאו בהם ראיות לכך שפייסבוק טיפלה בבעיה המקורית.

 

"פייסבוק טוענת שפעילות שיתוף המידע שלה עם יצרניות סמארטפונים הייתה תקינה", אמר וויידן לניו יורק טיימס. "אבל המבקרים שפייסבוק עצמה בחרה אמרו שהחברה לא ניטרה מה עשו יצרניות סמארטפונים עם מידע אישי של אמריקאים, או וידאה שיצרניות אלו מצייתות לכללים שלה. זה לא טוב מספיק לקבל את פייסבוק במלתה שלפיה היא שומרת על המידע האישי שלנו".

 

 

 

פייסבוק לא התייחסה ישירות לכישלון בביקורת מ-2013. "אנחנו מתייחסים להוראות ה-FTC ברצינות גמורה ובמשך שנים עברנו הערכות מקיפות של המערכות שלנו. יש לנו מחויבות חזקה להגנה על מידע של משתמשים", נמסר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x