$
חדשות טכנולוגיה

הכל פוליטיקה? מייסד אוקולוס פוטר מפייסבוק משום שתמך בדונלד טראמפ

לפי מקורות הוול סטריט ג'ורנל, נכנס פאלמר לאקי לעימות חריף עם צמרת הרשת החברתית משום שתרם כסף לגופים רפובליקנים. הנהלת פייסבוק, ובראשה מארק צוקרברג, לחצו עליו לתמוך פומבית במועמד אחר. כעת מכחישה החברה את הדברים, ולאקי לא מתייחס לנושא

עומר כביר 14:0412.11.18
מייסד אוקולוס, פאלמר לאקי, פוטר מפייסבוק על רקע עמדותיו הפוליטיות ותמיכתו בדונלד טראמפ - כך מסרו מקורות בחברה אמש לוול סטריט ג'ורנל. בפייסבוק מכחישים את הטענות בצורה גורפת, בשעה שלאקי עצמו לא התייחס ישירות לסוגיה.

 

 

לפני כשנתיים, בעיצומן על הבחירות לנשיאות ארה"ב, תרם לאקי 10 אלף דולר לקבוצה שהתנגדה למועמדותה של הילרי קלינטון. חצי שנה לאחר מכן עזב את החברה. לפי הוול סטריט ג'ורנל, ברקע העזיבה עומדת סערה שעוררה התרומה בקרב עמיתיו של לאקי. לדברי מקורות, לאקי הושהה ואז פוטר, ולאחרונה אמר למקורבים שהסיבה לכך היתה תמיכתו בטראמפ והסערה שעמדותיו הפוליטיות עוררו בפייסבוק ובעמק הסיליקון.

 

 

פאלמר לאקי פאלמר לאקי

 

 

לפי התכתבויות פנימיות של פייסבוק שהגיעו לידי הוול סטריט ג'ורנל, הדיונים בסוגיה כללו את הדרגים הבכירים ביותר בחברה. בסתיו 2016 בכירי פייסבוק ובהם המייסד והמנכ"ל מארק צוקרברג, לחצו על לאקי להביע תמיכה פומבית במועמד המפלגה הליברטנית גרי ג'ונסון, אף שבעבר תמך בטראמפ.

 

אחרי שפוטר תבע לאקי את פייסבוק בטענה שהלחץ לתמוך בג'ונסון וענישתו בעקבות עמדותיו הפוליטיות מנוגדים לחוק בקליפורניה. התביעה הסתיימה בהסדר טיעון במסגרתו קיבל לאקי את 100 מיליון הדולר במניות ופיצויים שהיה מקבל בהתאם לעסקה למכירת אוקולוס לו המשיך לעבוד בפייסבוק עד יולי 2019.

 

 

 

מפייסבוק נמסר בתגובה: "אנו אומרים באופן בלתי-משתמע לשני פנים שעזיבתו של פאלמר לא קשורה לעמדותיו הפוליטיות. אנחנו אסירי תודה על התרומה של פאלמר לאוקולוס, ושמחים שהוא ממשיך לתמוך באופן פעיל בתעשיית ה-VR". מקורות בחברה הוסיפו שיהיה זו פשטני להגיד שלאקי פוטר בגלל הפוליטיקה שלו, ושלמעשה חוסר הגילוי שלו בנוגע לתרומה ותפקידו ההולך וקטן באוקולוס היו גורמים משמעותיים יותר. לאקי אמר בתגובה שהפרשה מאחוריו. "אני מאמין שהצוות שנשאר באוקולוס הוא עדיין הטוב ביותר בתעשיית ה-VR, ואני מאחל להם בהצלחה", הוסיף.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x