שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

יצרנית השבבים אמימון מרעננה נמכרה במחיר הפסד

החברה הישראלית הוותיקה שנוסדה ב-2004 מתמחה בייצור שבבים אלחוטיים. היא נרכשה כעת ב-55 מיליון דולר בלבד לאחר שגייסה כבר כ-70 מיליון דולר. הרוכשת היא אחת מלקוחות אמימון - חברת קריאייטיב סולושנס, שהיא חטיבה של חברת ויטק גרופ הנסחרת בלונדון

מאיר אורבך 18:4410.11.18

יצרנית השבבים הישראלית אמימון נמכרה במחיר הפסד: החברה נמכרה ב-55 מיליון דולר במזומן, זאת לאחר שגייסה כבר כ-70 מיליון דולר. יצוין, כי סכום הרכישה יכול להגיע לכ-60 מיליון דולר - אם לוקחים בחשבון את עלויות שימור העובדים ואת עלויות הרכישה.

 

הרוכשת היא לקוחה של אמימון: חברת קריאייטיב סולושנס, שהיא חטיבה של חברת ויטק גרופ (Vitec Group) המתמחה בייצור מערכות לשידורים וצילום, ונסחרת בבורסת לונדון לפי שווי של 565 מיליון דולר. 

 

אמימון היא יצרנית שבבים אלחוטיים המתמקדת, בין היתר,בתחום השידורים. על פי הדיווח של הרוכשת, עמדו הכנסות החברה הישראלית בתשעת החודשים הראשונים של השנה על 13.4 מיליון דולר וה-EBITDA שלה עמד בתקופה זו על כ-800 אלף דולר. לשם השוואה, הכנסות אמימון ב-2017 עמדו על 18.6 מיליון דולר והיא רשמה הפסד תפעולי של 700 אלף דולר. הכנסות ויטק באותה תקופה עמדו על 353.3 מיליון ליש"ט.

 

 

שבבים שבבים צילום: meristation.com

 

 

החברה הישראלית נוסדה ב-2004, ועברה מספר רב של גלגולים. עד שנת 2009 היא גייסה כ-30 מיליון דולר ונחשבה לאחת החברות המבטיחות במשק. בשנת 2012 נקלעה החברה למשבר קשה והיתה על סף סגירה כתוצאה מבחירת מסלול התפתחות לא נכון שכלל התמקדות בעולם הצרכני ולא בעולם התאגידי.

 

עם כניסת רם אופיר לתפקיד מנכ"ל החברה עברה אמימון שינויים משמעותיים בפעילותה כולל גיוס של כ-4 מיליון דולר, הקטנה משמעותית של צוות העובדים בחברה והתמקדות בשווקים ספציפיים, דוגמת שוק שידורי הוידאו והרחפנים.

 

בין המשקיעים בחברה ניתן לציין את סידר, ארגונאוט, אוורגרין, סטאטה ונצ'רס, חברת התקשורת היפנית NTT, מוטורולה, וולדן ואחרים.

 

לאחר רכישת אמימון, יישארו 60 עובדי החברה תחת הניהול של ד"ר צבי רזניק, אחד ממייסדי החברה והטכנולוג הראשי שלה ושל טל קרן-צבי, המשמש כמנהל הפעילות של החברה וכסמנכ"ל התפעול שלה. החברות לא דיווחו מה צופן העתיד לפעילות החברה בתחום הרחפנים, שבו היא השקיעה מאמצים רבים בשנים האחרונות.

 

בתגובה לעסקה אמר סטיבן בירד, מנכ"ל ויטק כי "אמימון היא הטכנולוגיה המובילה בתחום השידור האלחוטי. הרכישה הזו פותחת לנו הזדמנות מרגשת להגדיל את הצמיחה שלנו באמצעות כניסה לשווקים חדשים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x