שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

גם בפייסבוק: תבוטל הדרישה ליישב האשמות בהטרדה מינית בגישור פנימי

אחרי שגוגל הודיעה על צעד דומה השבוע, גם ענקית המדיה החברתית מצטרפת אליה, והעובדים יוכלו לפנות ישירות לביהמ"ש; בנוסף הוחמרה דרישת הדיווח על מערכות יחסים רומנטיות בין עובדים בחברה

שירות כלכליסט 10:5010.11.18

פייסבוק מצטרפת לגוגל ומבטלת את הדרישה ליישב האשמות בהטרדה מינית במסגרת הליך גישור פנימי בתוך החברה. בגוגל הודיעו על השינוי שלשום (ה') בעקבות התגברות הלחץ מצד העובדים נגד התנהלות זו.

 

 

 

לפי "וול סטריט ג'ורנל", במסגרת השינוי במדיניות, עובדי פייסבוק יוכלו לפנות לבית המשפט במקרה של הטרדות. החברה הודיעה על השינוי במייל שנשלח לכלל עובדי החברה. ענקית המדיה החברתית עדכנה גם את התקנון לגבי קיום מערכות רומנטיות בין העובדים, כך שכעת כל מנהל או מנהלת בדרגת דירקטור ומעלה מחויבים לחשוף אם הם בקשר רומנטי עם עובדים אחרים בחברה. עד כה, חובת הדיווח הייתה רק אם הקשר הרומנטי הוא בין ממונה ועובד או עובדת הכפופים לו או לה ישירות. "אין ספק שאנחנו נמצאים ברגע מכריע", מסרה לורי גולר, המכהנת בתפקיד סגנית נשיא בפייסבוק. "זה הזמן שבו אנחנו יכולים להתקדם לשלב הבא".

מייסד פייסבוק, מארק צוקרברג מייסד פייסבוק, מארק צוקרברג צילום מסך: שידור חי יוטיוב

 

בתקופה האחרונה מתגבר הלחץ המופעל על חברות מצד בעלי המניות, ארגונים חברתיים ואפילו העובדים שלהן, לטפל בצורה מוצלחת יותר בהאשמות בהטרדות מיניות או בהתנהלות מינית לא הולמת בתוך מקום העבודה. כך למשל בגוגל שינו את המדיניות כשבוע לאחר שאלפי עובדים ברחבי העולם מחו נגד האופן בו התמודדו עד כה בחברה עם מנהלים שהואשמו בהטרדה מינית.

 

פייסבוק וגוגל אינן הראשונות שביטלו את החיוב להשתתף בתהליך גישור בחברה. קדמו להן מיקרוסופט ואובר שנקטו בצעד דומה. הדרישה לפתור מחלוקות בחברה בהליך גישור פנימי נחשבת לרווחת אם כי שנויה במחלוקת בקרב החברות בארה"ב, ונועדה למנוע מעובדים לתבוע את המעסיקים בבית המשפט. חברות מעדיפות לפנות לגישור במקרים של הטרדות מיניות כי לרוב בצורה זו הן מגיעות מהר יותר להסדר ובעלות נמוכה יותר לעומת תביעות ייצוגיות, וכן מונעות יחסי ציבור שליליים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x