$
אינטרנט

סרט רע: יותר מ-60% מצופי יוטיוב נתקלים בסרטונים משפילים או מסוכנים

מחקר של מכון Pew מראה ששירות הווידאו הפופולרי מלא בתוכן בעייתי ופוגעני, ושרבים הצופים שנתקלים בו בתכיפות בינונית וגבוהה. הנתונים מדאיגים במיוחד בהתחשב בכך ששליש מהגולשים מאפשרים לילדים בני פחות מ-11 לצפות ביוטיוב בקביעות

עומר כביר 08:5008.11.18

61% מהמשתמשים ביוטיוב נתקלים, לפחות לפעמים, בתוכן מסוכן או כזה שכולל התנהגות מטרידה או משפילה - כך עולה מסקר של מכון Pew, שנערך בקרב גולשים בארה"ב.

 

 

לפי הסקר, 19% מהגולשים אמרו שהם נתקלים בתוכן מסוכן או מטריד בתדירות גבוהה ו-42% אמרו שהם נתקלים בו לפעמים. רבע מהנשאלים אמרו שהם נתקלים בו לעתים נדירות ורק 14% מעולם לא צפו בתוכן שכזה. 11% נוספים סיפרו שצפו בתדירות גבוה בתוכן שכלל התנהגות משפילה או מתעללת כלפי אחרים, 32% צפו בתוכן כזה לפעמים ו-37% לעתים נדירות.

 

מתוך סרטון של דאע"ש שהועלה ליוטיוב מתוך סרטון של דאע"ש שהועלה ליוטיוב

 

 

הנתונים מדאיגים במיוחד לנוכח העובדה ש-34% מהגולשים אמרו שהם מאפשרים לילדים בני 11 או פחות לצפות בקביעות ביוטיוב ו-47% מאפשרים להם לצפות בעתים. מתוך כל אלו, 61% דיווחו שילדיהם נתקלו בתוכן שלתחושתם לא מתאים לילדים.

 

בנוסף, כמעט שני שליש מהגולשים דיווחו על צפייה בתוכן שנראה שגוי או לא נכון: 15% לעתים תכופות ו-48% לפעמים. 23% דיווחו על צפייה בתוכן שכזה לעתים רחוקות ורק 12% מעולם לא צפו בתוכן כזה. נתון זה בעייתי מיוחד מכיוון ש-53% מהגולשים אמרו שיוטיוב חשובה להם במידה רבה (19%) או במידה מסוימת (34%) כדי להתעדכן ולהבין מה קורה בעולם.

 

 

 

ללא ספק, השימוש הפופולרי ביותר ביוטיוב מבחינת המשתמשים הוא ללמוד איך לעשות דברים שלא עשו קודם לכן. 51% אמרו שהשירות חשוב להם לצורך זה במידה רבה ו-35% במידה מסוימת. 28% ייחסו ליוטיוב חשיבות רבה כשמדובר על "רק להעביר את הזמן", ו-40% חשיבות מסוימת, ו-55% מהגולשים אמרו שיוטיוב חשוב במידה רבה או מסוימת כדי להחליט איזה מוצר לרכוש או לא לרכוש.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x