$
אינטרנט

דפדפן כרום יתחיל לחסום אתרים שלמים בגלל פרסומת גרועה אחת

גוגל מחריפה את מאבקה בפרסומות ירודות, כאלה שגונבות מידע, מעבירות גולשים לאתרים לא רצויים: קיומה של פרסומת כזו תוביל לחסימת האתר בידי הדפדפן הפופולרי. הרעיון הוא לשפר את חוויית הגלישה של המשתמש, אך גם לאלץ אתרים לאמץ את בורסת הפרסום של גוגל עצמה

רפאל קאהאן 16:5306.11.18
גוגל יוצאת למלחמת חורמה במפיצי תוכן זבל ופרסום זדוני, דרך דפדפן הכרום הפופולרי שלה - כך לפי דיווח של the Verge. החל מהגרסה הבאה שלו, יחסום הדפדפן באופן גורף אתרים שמעלים פרסומות מטעות, כאלה שמעבירות את הגולש לאתרים לא רצויים, פוגעות בפרטיות או שולפות הודעת מערכת מזויפת.

 

 

כרום כבר צויד בתכונה המאפשרת לחסום פתיחה של טאבים נוספים על ידי אתר שמופיע ברשימות שחורות שהגדירה החברה - אך כעת מדובר בחסימה גורפת של אתרים. ניסיון לגלוש אליו כנראה תניב הודעת אזהרה כפי שגוגל מקפיצה בגלישה לאתר בעל תוכן מסוכן. לא ברור עדיין אם לגולשים תהיה האפשרות להתעלם מהאזהרה - אך אם המנגנון יתבסס על אותה שיטה - סיכוי רב שזה יעבוד באותה צורה. 

 

חוסם אתרים בעצמו. כרום חוסם אתרים בעצמו. כרום צילום: TheNextWeb

 

 

גוגל רוצה להכריח בעלי אתרים לנקות ולספק חוויית שימוש נעימה ככל שניתן לגולשים. אבל גם דרך לחסום בעקיפין בורסות פרסום עצמאיות שמתחרות בשירות הפרסום שלה. במקרים רבים השימוש בבורסות פרסום מפוקפקות או עצמאיות והגונות מעורב באתרים רבים, בעיקר כאלה בהם התוכן לא תמיד תואם לכללים המקובלים - אתרי טורנטים, תוכן למבוגרים או סתם אתרים עצמאיים שאינם מעוניינים לעשות עסקים עם גוגל או פייסבוק.

 

המשתמש יוכל לבחור לכבות את כלי החסימה האמור, אך הוא יופעל כברירת מחדל ויש להניח שהגולש הסביר לא יטרח לחפש ולנטרל אותו בתפריטי ההגדרות.

 

 

 

השיטה של גוגל צריכה להדליק נורת אזהרה אצל הרגולטורים למיניהם: אמנם ניקוי הרשת מפרסומות ירודות, אך החברה נהנית מכך לא פחות מהמשתמשים ומנצלת את כוחה כדי לאלץ אתרים לנקוט בפרקטיקות שמרפדות את כיסיה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x