$
אפליקציות

חדש בדרופבוקס: עריכת PDF וסימוני וידאו בענן

שירות האחסון השיק תמיכה בתוספים שונים שיאפשרו למשתמש עריכה ועיבוד של קבצים, שליחת פקס דיגיטלי, צפייה במסמכי אוטוקאד ועוד. "משתמשים רוצים את הכלי הטוב ביותר לבעיה, אבל לא לרוץ בין עשרות כלים", מסר מנהל מרכז המו"פ של החברה בישראל

עומר כביר 19:0806.11.18
דרופבוקס משיקה שורה של תוספים לשירות אחסון וניהול הקבצים שלה, שיאפשרו למשתמשים לבצע פעולות כמו עריכת קובצי PDF או הוספת סימונים לווידאו – כך הודיעה הערב (ג') החברה.

 

 

בין השותפות למהלך נמנות אדובי, וויימו, אוטודסק ודוקוסייג'ן, ולצדן מפתחות של כלים נישתיים אך פופולריים בתחומים, כמו HelloFax, פיקסלר, PDFfiller ו-SmallPDF. הפעולות שניתן יהיה לבצע בשלב הראשון כוללות חתימה דיגיטלית על מסמך, עריכת PDF, צפייה במסמכי DWG של תוכנת אוטוקאד, הוספת הערות וסימונים לקובץ וידאו ושליחת פקס דיגיטלי.

 

 

דרופבוקס דרופבוקס צילום: flickr / Ian Lamont

 

 

"הכיוון שלנו הוא לאפשר למשתמש לעבוד עם השחקנים הטובים ביותר, למצוא את הכלי הטוב ביותר לבעיה שלך כשאנחנו במרכז כהאב של תוכן", אמר ל"כלכליסט" מנהל מרכז המו"פ של דרופבוקס בישראל, מאיר מורגנשטרן. "אנחנו שומרים מאות מיליארדי מסמכים – וורד, PDF, קבצי מולטימדיה ועוד. זה נותן ערך משמעותי לשותפים שלנו, מבחינת הטראפיק שאנחנו יכולים להביא להם. והגישה שלנו היא לאפשר למשתמשים לבצע את הפעולות הללו בתוך דרופבוקס עם הכלי שמתאים להם".

 

 

השימוש בתוספים פשוט: בעת עבודה על מסמך, או מתוך רשימת הקבצים, קליק ימני על המסמך יציג תפריט ובו גם יכולות שמספקים התוספים. בחירה בפעולה המבוקשת תציג מסך שבו מתבקש המשתמש לאשר למפעילת התוסף אישור גישה לקובץ. לאחר מתן האישור יועבר המשתמש ישירות למסך העריכה או ביצוע הפעולה באתר של ספקית התוסף (במקרים מסוימים, יהיה צורך בהרשמה באתר החברה). לאחר השלמת הפעולה המשתמש יוחזר לחשבון הדרופבוקס שלו והמסמך המעודכן יישמר בחזרה לחשבון שלו.

 

 

"זה הכיוון שלנו, לבנות את דרופבוקס כפלטפורמה שבה אנחנו האב סביב התוכן. זו הכרזה ראשונה, ועם הזמן נוסיף עוד שותפים ונעשה אינטגרציות יותר עמוקות", הוסיף מורגנשטרן. "משתמשים רוצים את הכלי הטוב ביותר לבעיה, אבל לא לרוץ בין עשרות כלים, להעביר את המידע שלך ולחבר. התוספים מחליפים מה שהצריך קודם עשרות פעולות ידניות. התחלת בדרופבוקס, אתה עושה מה שאתה רוצה, חזרת לדרופבוקס ואתה רואה את הקובץ. אנחנו נקודת הכניסה, וניתן לך אסופה של כלים. זה הכיוון שלנו ונראה עוד ועוד מזה במהלך השנה הבאה".

 

 

 

התכונה הנוכחית אמנם לא פותחה במרכז המו"פ של החברה בישראל, אך לדברי מורגנשטרן למרכז יהיה תפקיד משמעותי בחשיפות עתידיות של החברה: "מה שחשפנו עכשיו זה צעד ראשון, שב-2019 ילך ויגבר. אנחנו בישראל עובדים על חלק מהדברים האלו שייחשפו, ואני עדיין לא יכול להתייחס אליהם. זה תחום פעילות רחב מאוד של דרופבוקס, שלנו יש בו אחריות על אזורים מסוימים".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x