$
חדשות טכנולוגיה

ברודקום תובעת את פולקסוואגן ביותר ממיליארד דולר

בתביעה שהגישה ענקית השבבים היא טוענת כי יצרנית הרכב הגרמנית עשתה שימוש ב-18 פטנטים שלה לצורך ייצור מערכות ניווט ובידור בכמה מכלי הרכב שלה. ברודקום מאיימת לדרוש צווי מניעה נגד ייצור דגמים שונים של פולקסוואגן, אאודי ופורשה

שירות כלכליסט 14:5603.11.18

ענקית השבבים האמריקאית ברודקום תובעת יותר ממיליארד דולר מחברת פולקסוואגן בעקבות הפרה של 18 פטנטים שלה - כך מדווח המגזין הגרמני דר שפיגל. במסגרת ההליכים שמנהלת ברודקום נגד ענקית הרכב הגרמנית היא אף מאיימת לדרוש מבית המשפט לאסור על ייצור מספר דגמים של החברה.

 

 

 

דובר מטעם פולקסוואגן אישר כי תביעה משפטית אכן הוגשה על ידי ברודקום נגד יצרנית הרכב הגרמנית עקב הפרת בלעדיות השימוש בפטנט רשום: "פולקסוואגן בחנה את התביעה ונקטה בצעדים הנחוצים על מנת להגן על האינטרסים המשפטיים שלה", מסר.

 

 

פס ייצור של פולקסוואגן באחד ממפעלי החברה פס ייצור של פולקסוואגן באחד ממפעלי החברה צילום: רויטרס

 

דר שפיגל, שדיווח לראשונה על הסכסוך בין שתי החברות, מסר כי הוא נוגע לשימוש ב-18 פטנטים של מוליכים למחצה של ברודקום, שבהם פולקסוואגן עשתה שימוש לכאורה לייצור מערכות ניווט ובידור בכמה ממכוניותיה.

 

ברודקום פתחה מוקדם יותר השנה בהליך משפטי בארה"ב גם נגד חברות טויוטה ופנסוניק, בין היתר, עקב מה שהיא הגדירה כהפרה של זכויות פטנטים. על פי הדר שפיגל, תביעות נגד פולקסוואגן הוגשו לבתי משפט לפטנטים בערים מנהיים ומונסטר, וברודקום איימה לבקש מבית המשפט להטיל איסור זמני על ייצור דגמים שונים של פולקסוואגן, וכן על כמה דגמים של אאודי ופורשה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x