$
הייטק והון סיכון

איש ההייטק חיים שני קיבל תואר כבוד מהכתר הבריטי

שני מוביל את פעילות מרכז הטכנולוגיה בריטניה-ישראל בחמש השנים האחרונות, שהפך למודל עבור הממשלה הבריטית להקמת מרכזים דומים בעולם; לאור הצלחתו בקידום היחסים הטכנולוגיים והכלכליים בין שתי המדינות, יוכתר כ"קצין מסדר האימפריה הבריטית"

מאיר אורבך 15:0431.10.18
ארמון בקינגהאם הודיע שחיים שני זכה בתואר כבוד של "קצין מסדר האימפריה הבריטית" (OBE), עבור תרומתו לקידום השותפות בין בריטניה לישראל בתחום ההייטק. האות ניתן לשני על ידי שגריר בריטניה בישראל, דיוויד קוורי.

 

 

כיו"ר מרכז הטכנולוגיה בריטניה-ישראל בחמש השנים האחרונות, מילא שני תפקיד מרכזי במיצובה של בריטניה כשותפה חשובה בתעשיית ההייטק הישראלית וכיעד העסקי העיקרי של ישראל באירופה והשלישי בעולם.

 

 

חיים שני חיים שני צילום: עמית שעל

 

 

מרכז הטכנולוגיה בריטניה-ישראל הביא ליצירתם של יותר מ-100 שיתופי פעולה מסחריים בין חברות בריטיות לישראליות, עם עסקות בהיקף כולל של יותר מ-60 מיליון ליש"ט (כ-282 מיליון שקל), המגלמים תרומה של כ-600 מיליון ליש"ט לכלכלת בריטניה. לאור הצלחתו של מרכז הטכנולוגיה בריטניה-ישראל החליטה הממשלה הבריטית להשתמש בו כמודל להקמת חמישה מרכזים נוספים בעולם. מעורבותו של שני תרמה רבות להצלחתו של המרכז. 

 

"אני שמח להעניק לחיים שני את תואר הכבוד בשם מלכת בריטניה", מסר קוורי "הוא סייע לקדם את הקשרים העסקיים והטכנולוגיים בין בריטניה לישראל מתוך אמונה בפוטנציאל העצום הגלום בשיתוף הפעולה בין המדינות. הפקנו המון מניסיונו של חיים ומהידע שלו. אני מודה לחיים על תרומתו להצלחה של מרכז הטכנולוגיה בריטניה ישראל ועל כך שפרץ דרך חדשה לדיפלומטיה כלכלית".

 

 

שני: “בזמן קצר הצליח מרכז הטכנולוגיה ליצור שיתופי פעולה פורים, המייצרים ערך רב הן לכלכלה הבריטית והן ליזמות הישראלית. העובדה שמלכת אנגליה בחרה להעניק לי את התואר מלמדת על החשיבות שבריטניה מייחסת למיזם ועל כך אני מוקיר תודה. לאור הצלחת פעילות המרכז במשך שבע שנות פעילותו, בריטניה בודקת כיום אפשרות לשכפל את המודל הישראלי שהמצאנו למדינות נוספות בעולם. בריטניה צמאה לחדשנות ישראלית, והמרכז ימשיך לפעול ליצירת הזדמנויות עסקיות לחברות וליזמים פורצי דרך".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x