$
חדשות טכנולוגיה

בכיר במעבדות גוגל X התפטר בעקבות הטרדה מינית

ריצרד דוול, חוקר בכיר ואחד ממפתחי פרויקט בלוני האינטרנט גוגל Loon, הטריד מועמדת לעבודה ונחשף בתחקיר של הניו יורק טיימס בו הוצגה מדיניות ההנהלה במקרים שכאלה. עתה, עוזב דוול את תפקידו ללא פיצויים על רקע זעם רב של עובדי גוגל

שירות כלכליסט 09:4831.10.18
ריצ'רד דוול (Richard DeVaul), בכיר במעבדת המחקר X של אלפבית, התפטר מתפקידו לאחר שנחשף כי בעבר התנהלה נגדו חקירה בחשד להטרדה מינית. ההתפטרות מגיעה בעוד מתגברת מחאת העובדים בגוגל לנוכח דיווחים על האופן בו התמודדה החברה עד כה עם תלונות על הטרדות מיניות, כפי שנחשף בתחקיר שפרסם הניו יורק טיימס.

 

 

לפי אותו תחקיר גוגל אף שילמה פיצויים לבכירים שהואשמו בהטרדות, כולל מענק עזיבה של 90 מיליון דולר לממציא אנדרואיד אנדי רובין. אתמול (ג') שלח המנכ"ל סונדר פיצ'אי מייל נוסף לעובדים בניסיון לשכך את הכעס. הוא שלח כבר מייל קודם לעובדים בשבוע שעבר, מיד לאחר פרסום התחקיר, שבו הדגיש כי כי גוגל הקשיחה את עמדותיה בנושאי הטרדה מינית ופיטרה בשנתיים האחרונות 48 עובדים, מבלי לשלם להם פיצויים. לפי הדיווחים, גם דוול לא יקבל מענק עזיבה או פיצויים.

 

ריצ'רד דוול ריצ'רד דוול צילום: google

 

 

דוול עבד בחברה מאז 2011, התואר הרשמי שלו היה "מנהל הערכות מהירות ומדע מטורף" ב-X, החטיבה שאחראית לפרויקטים ניסויים כמו מכוניות אוטונומיות ומשקפיים לבישים. הוא נחקר ב-2015 זאת לאחר תלונה מצד אישה שהתראיינה לעבודה במעבדה. האישה, סטאר סימפסון הוזמנה על ידו לפסטיבל ברנינג מן, לאחר שסיפר לה שהוא ואשתו פוליאמורים. סימפסון נענתה להצעה מתוך הנחה שזה ישפר את הסיכויים שלה להתקבל לעבודה, ואף הגיעה לפסטיבל מלווה באמא שלה. אולם לפי התחקיר, דוול ניסה לשכנע אותה להתפשט וביקש שתעסה אותו. בסופו של דבר סימפסון גילתה שלא התקבלה לעבודה ושדוול היה מודע לכך כשהזמין אותה לברנינג מן. היא התלוננה לגוגל כשנתיים לאחר מכן, ולטענתה עודדו אותה לא לפרסם את האישומים, תוך הבטחה שינקטו ב"פעולות ההולמות", אולם דוול נשאר בתפקידו.

 

 

 

פיצ'אי מנסה למנוע שביתה זמנית של העובדים המתוכננת ליום חמישי במחאה על האופן בו התמודדה החברה עם המקרים. עם זאת, הוא ציין כי העובדים המעורבים במחאה יזכו ל"תמיכה לה הם זקוקים". "אני מבין את הכעס והאכזבה שרבים מכם חשים. אני חש זאת גם, ואני מחויב לגמרי לתהליך השיפור של הנושא שנוכח זמן רב מדי בתרבות שלנו, וגם פה בגוגל", כתב פיצ'אי במייל שהפיץ לעובדיו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x