שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

פרשנות

מאחורי המהלך של גוגל: לא מטוב לבה, אלא בשל התחרות העזה בעולם החדשנות

השבוע האחרון לא היה קל לחברה העולמית. בין ירידת המניה לסיפורי ההטרדה המינית, חייבת החברה ליצור לעצמה סיפורים טובים על הנתינה שלה לקהילה

מאיר אורבך 10:1329.10.18

אחת הדרכים לחבור לקהילה היא באמצעות הקמפוס שנותן לחברה גישה ישירה לאלפי יזמים אשר מצידם מקבלים מגוון רחב של שירותים חינם אין כסף

 

גוגל הקימה את הקמפוס החדש בתל אביב לא רק כי היא רוצה לסייע לקהילה אלא כי היא מבינה שללא חיבור לקהילה החדשנית אין לחברה זכות קיום אמיתית. גוגל היא חברה שבנויה על השימוש של מיליארדי אנשים בתוכנת החיפוש שלה. בשונה מחברות ענק אחרות שמסתמכות על עסקים מול חברות ענק, לגוגל חשוב מאוד גם הקשר מול הקהילה הקטנה ולא רק חברות הענק. אחת הדרכים לחבור לקהילה היא באמצעות הקמפוס שנותן לחברה גישה ישירה לאלפי יזמים אשר מצידם מקבלים מגוון רחב של שירותים חינם אין כסף. ההשקעה עבור החברה אינה משמעותית, השקעה של עשרות מיליוני שקלים היא בבחינת פסיק לחברה שמציגה הכנסות של 33 מיליארד דולר ברבעון.

 

 

משרדי גוגל בתל אביב משרדי גוגל בתל אביב צילום: איתי סיקולסקי

 

גוגל אינה פילנתרופית ואינה עושה זאת מטוב ליבה. היא עושה זאת כי התחרות כיום בעולם החדשנות היא עזה. אם בעבר גוגל היתה חברת סטארט־אפ שלמעשה ממציאה את תחום החיפוש מחדש, הרי שכיום כל העולם גילה את החדשנות וגוגל מנהלת מלחמה בלפחות שתי חזיתות.

 

החזית הראשונה היא מול ענקיות כמוה: מיקרוסופט, פייסבוק, אמזון, אינטל ואחרות. המלחמה אינה רק על הכנסות או טכנולוגיה אלא גם על המשאב האנושי שיכול לעבוד בחברה. חזית שנייה היא החזית הסינית שם גוגל יודעת שהצמיחה של החדשנות היא מהירה וממומנת בכספים רבים.

 

השבוע האחרון לא היה קל לחברה העולמית, לצד התוצאות שפירסמה החברה והביאו לירידה במניותיה, הודתה החברה שפיטרה כ־48 מעובדיה בשל הטרדה מינית, מתוכם 13 היו שייכים לדרגי "ההנהלה הבכירה". בתקופה כזו חייבת החברה ליצור לעצמה סיפורים טובים על החיבור שלה לקהילה ולנתינה שלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x