שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מכשירים

גוגל דורשת הפצת עדכוני אנדרואיד כל חודש, היצרניות מצפצפות

מסמכים שהגיעו לידי the Verge מראים שגוגל מנסה להקשיח את נהלי השימוש במערכת ההפעלה שלה, ומאלצת יצרניות להקפיד על מדיניות עדכון רציפה. ואולם, היצרניות לא מיישרות קו - ויתכן שמצבה של גוגל מול הרגולטורים באיחוד האירופי יקשה עליה לאכוף זאת

רפאל קאהאן 07:3826.10.18

אחת המגבלות של אנדרואיד היא העובדה שהגעת עדכוני תוכנה - ביניהם עדכוני אבטחה - תלויה ביצרנית הטלפון ולא בגוגל, מפתחת מערכת ההפעלה. מסמכים שהגיעו לידי אתר the Verge מגלים עד כמה טעונים יחסי החברה עם שותפותיה בנושא זה: היצרניות חותמות על חוזים סודיים שמחייבים אותן להתקין עדכוני אבטחה עד שלושה חודשים לאחר שגוגל משיקה אותם - דבר שהיא עושה בתדירות חודשית; היצרניות מחויבות לעשות כן במשך שנתיים מהשקת המכשיר; ובפועל, אינן עושות זאת.

 

 

במסגרת החוזה בין גוגל והיצרניות, שהועבר להן החל מינואר השנה, מופעלת ההתחייבות אוטומטית ברגע שטלפון מגיע ליותר מ-100 אלף הפעלות. המסמכים מתייחסים לפעולה באירופה, אך לפי הערכות הם תקפים למכירה והפעלה של טלפונים גם בשווקים אחרים.

 

 

מחייבת עדכונים. אנדרואיד מבית גוגל מחייבת עדכונים. אנדרואיד מבית גוגל צילום: androidlegendarios

 

 

אחת הדרכים לשמירה על מדיניות העדכון היא תכנית אנדרואיד One, אליה הצטרפו יצרניות כנוקיה, LG, שיאומי ורבות אחרות. אך בכל מקרה כ-200 דגמים מובילים של סמארטפונים מכ-30 יצרניות הראו שהם בעלי עדכון אבטחה בן פחות משלושה חודשים. זה שיפור עצום לעומת הימים בהם הטלפונים לא היו מקבלים עדכונים בכלל, אך עדיין לא מצב אופטימלי.

 

 

יצרניות רבות מעדיפות לספק ממשק מבוסס על גרסה ישנה יותר של אנדרואיד על פני פיתוח גרסה חדשה שתתאים למהדורת אנדרואיד האחרונה. בנוסף, הגזירות האחרונות של האיחוד האירופי עשויות לייצר בעיה עבור גוגל, שלא תוכל לדרוש עדכונים אם היצרנים יחליטו להשתמש רק במערכת ההפעלה ללא חבילת האפליקציות של גוגל. אנדרואיד עצמה (AOSP) היא בקוד פתוח וגוגל לא יכולה לדרוש דבר עבור השימוש בה, אלא אם כן היצרן מתקין את גוגל פליי או אפליקציות אחרות של ענקית התוכנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x