$
הייטק והון סיכון

חברת Compass של אורי אלון רוכשת חברת טכנולוגיה אמריקאית

סכום הרכישה טרם נחשף אך הנרכשת, ספרינג, הוערכה בשנה שעברה בכ-152 מיליון דולר; מדובר ברכישה ראשונה של חברה טכנולוגית עבור קומפאס, שקנתה בשלושת החודשים האחרונים שתי סוכנויות נדל"ן

מאיר אורבך 16:1725.10.18

חברת קומפאס (Compass), של ד"ר אורי אלון, המפעילה פלטפורמה טכנולוגית בתחום הנדל"ן, הודיעה על רכישה ראשונה של חברת טכנולוגיה: היא קונה נתח גדול הסטארט-אפ האמריקאי ספרינג בסכום שטרם נחשף. הרכישה כוללת את צוותי המו"פ של ספרינג, שהוערכה בעבר בכ-152 מיליון דולר בסבב הגיוס האחרון שלה בשנה שעברה. ואולם, לאחרונה עלו הערכות לפיהן לא הצליחה ספרינג להגדיל את עסקיה ולכן נרכשה בידי קומפאס. 

 

 

זו רכישה שלישית בתוך שלושה חודשים עבור קומפאס, כשהשתיים הקודמות היו סוכנויות נדל"ן אמריקאיות בולטות. קומפאס גייסה לפני כשבועיים 400 מיליון דולר לפי שווי של 4.4 מיליארד דולר, והרכישה הנוכחית צפויה לסייע לה בהאצת הפיתוח הטכנולוגי לקראת מעבר לפעילות גלובלית בשנה הבאה. קומפאס צופה שתסיים את 2018 היא עם מכירות בהיקף של 34 מיליארד דולר, יותר מפי 2 מהיקף המכירות ב-2017 שהסתכם ב-14.8 מיליארד.

 

 

אורי אלון אורי אלון צילום: יח"צ

 

 

אורי אלון, מייסד ויו"ר קומפאס, מסר: "הצוות של ספרינג בנה פלטפורמה טכנולוגית שמשכה 2,000 קמעונאים מובילים בארצות הברית. אנו מאמינים בהשקעה בטאלנטים ולכן החלטנו על רכישת ספרינג, מתוך מטרה לשלב מהנדסים מובילים בצוות הפיתוח שלנו. בעזרתם, נמשיך לפתח את הטכנולוגיה של קומפאס ולהגדיר מחדש את הדרך בה אנשים קונים ומוכרים נדל"ן".

 

 

 

אלון הקים את קומפאס ב-2012 עם שותפו העסקי, רוברט רפקין, לשעבר יועץ בבית הלבן וראש לשכת מנכ"ל ונשיא גולדמן סאקס. החברה מפעילה פלטפורמה שמאפשרת למשתמשים ולסוכנים לקבל החלטות מושכלות בתחום הנדל"ן על ידי הצגת מידע מעמיק ואיכותי על מגמות תמחור ותנודות השוק בזמן אמת. בנוסף, הפלטפורמה מציגה מידע מפורט על אזורים, שכונות, עסקאות אחרונות שבוצעו, מקומות הבילוי והחינוך ועוד.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x