$
מכשירים ומדריכים

HTC מהמרת על הביטקוין, משיקה סמארטפון מיוחד לקריפטו

מכשיר ה-Exodus 1 כולל מערכות אבטחה מתקדמות שמפרידות ארנק מטבעות וירטואליים מאיומי רשת. בנוסף, יש בו מערכת יצירתית לשחזור פרטי גישה, שנשענת על אנשי קשר. ואולם, ניתן לקנות אותו רק במטבעות קריפטו ואינו מיועד לקהל הרחב

רפאל קאהאן 17:3524.10.18

HTC הטייוואנית, בעבר יצרנית סמארטפון מובילת-שוק וכיום חברה שנאבקת על עתידה, השיקה את Exodus 1, סמארטפון ייעודי למשתמשי קריפטו. יש בו ארנק ביטקוין מובנה, אשר מפריד בין המטבעות הווירטואליים ובין גישה מהרשת ואנדרואיד עצמה, כדי להבטיח שימוש מאובטח.

 

 

"צריך להתייחס לזה כאל מיקרו מערכת הפעלה שפועלת במקביל לאנדרואיד", הסביר פיל צ'ן, סמנכ"ל בכיר בחברה ל-CNBC. לדבריו, טכנולוגיית האבטחה בטלפון החדש מבטיחה שיישומים זדוניים למיניהם לא יוכלו לקבל גישה לארנק. האקסודוס 1 תומך ביישומי בלוקצ'יין נוספים ומאפשר לאחסן מידע פיננסי, תעודות זהות, לדבריו הוא שאין סכנה שאפליקציה זדונית או נוזקה תקבל גישה לארנק.

 

מכשיר ה-U12, עליו מבוסס האקסודוס 1 מכשיר ה-U12, עליו מבוסס האקסודוס 1 צילום: HTC

 

 

אבל המכשיר לא משמש רק לאחסון מטבעות וירטואלים. HTC הטמיעה בו תמיכה בבלוקצ'יין כטכנולוגיה והיא מתכננת לאפשר לאחסן בו גם מידע כגון תעודות זהות, חשבונות בנק או כל מידע אישי ורגיש אחר.

  

בניגוד לארנקי ביטקוין אחרים שנסמכים על היצרן כדי לשמור על ההצפנה והסיסמאות שלהם, HTC בנתה מערכת שמאפשרת למשתמש לקבל גישה לארנק ע"ב תשתית בלוקצ'יין חברתית; הרעיון הוא לפזר את פרטי הגישה אצל אנשי קשר נאמנים שהוגדרו לכך בידי המשתמש.

 

מעבר לתכונת הבלוקצ'יין וארנק הביטקוין, המכשיר מציע את כל התכונות שתמצאו בסמארטפון ה-U12, מכשיר הדגל האחרון של החברה: מעבד סנאפדרגון 845 מהיר, מסך 6 אינץ' באיכות QHD, זכרון פעולה בן 6 גיגה-בייט ומרחב אחסון בן 128 גיגה-בייט. בגב הטלפון יש שתי מצלמות 16 מגה-פיקסל ומצלמת הסלפי זכתה בחיישן של 8 מגה-פיקסל. מחירו של המכשיר עומד על כ-0.15 ביטקוין או 4.78 את'ריום, כ-960 דולר בערך. הוא צפוי להגיע לחנויות בדצמבר הקרוב לקראת עונת החגים ובשלב זה, ניתן לרכוש אותו רק במטבעות קריפטו.

 

 

 

הבחירה בתמחור מבוסס ביטקוין הוא מתוך רצון למקד אותו בקהילת הביטקוין שבוודאי תתעניין במכשיר. זה אינו מכשיר הביטקוין הראשון בשוק - סירין לאבס של משה חוגג כבר הודיעה לפני מספר חודשים על מכשיר דומה בשם Finney. אבל למרות שלשני המכשירים מפרט דומה, מאחורי אקסודוס 1 עומדת יצרנית מובייל ותיקה, מנוסה ויצירתית ביותר. האקסודוס הוא טלפון מעניין, אך בעיני המשקיעים נראה כהימור: מצבה הרעוע של HTC לא מאפשר לה לבצע טעויות שיווקיות. גם אם יצליח האקסודוס לצבור לו משתמשים מקרב קהילת הבלוקצ'יין העולמית, לא יהיה בכוחו להשיב אותה לפסי צמיחה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x