$
אינטרנט

יוטיוב יוצאת לקרב נגד חוק זכויות היוצרים של האיחוד האירופי

סוזן וויצ'יסקי, מנכ"לית יוטיוב, מנסה לגייס את יוצרי התוכן בשירות הווידאו למלחמה בתוכנית החקיקה, במסגרתה יחויבו אתרים לסנן בעצמם חומר שפוגע בזכויות יוצרים. לדבריה, החוק החדש יפגע בהמוני יוצרים, עסקים ואמנים

עומר כביר 14:4023.10.18
יוטיוב יוצאת למאבק נגד חוק זכויות היוצרים החדש של האיחוד האירופי. "החקיקה יכולה לשנות בצורה דרסטית את האינטרנט כפי שהיא כיום", כתבה מנכ"לית אתר שיתוף הווידאו של גוגל, סוזן וויצ'יסקי, בפוסט שמיועד ליוצרים באתר.

 

 

החוק, שעורר כבר התנגדות רחבה בקרב מומחים שונים וביניהם "האבות המייסדים" של הרשת, מסדיר בצורה רחבה סוגיות רבות של זכויות יוצרים, ואולם עיקר החשש נסוב סביב סעיף אחד: סעיף 13. סעיף זה, אם יאושר, ירחיב את האחריות המשפטית של אתרים להפרת זכויות יוצרים ויחייב אותם להתקין פילטרים אוטומטיים שיזהו ויחסמו כל תוכן מפר זכויות יוצרים עוד לפני שפורסם. זאת, בניגוד למצב המקובל כיום במסגרתו האתרים אחראים להפרה רק אם קיבלו הודעה מבעל זכויות היוצרים ולא הסירו את התוכן בעקבותיה.

 

מנכ"לית יוטיוב, סוזן וויצ'יסקי מנכ"לית יוטיוב, סוזן וויצ'יסקי צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

 

"סעיף 13 מאיים לחסום את היכולת של מיליוני אנשים, מיוצרים ועד משתמשים מהשורה, להעלות תוכן לפלטפורמות כמו יוטיוב", כתבה וויצ'יסקי. "והוא מאיים למנוע ממשתמשים באיחוד האירופי מלצפות בתוכן שכבר קיים בערוצים של יוצרים מכל העולם. החקיקה מהווה איום לפרנסתכם וליכולתכם לשתף את הקול שלכם עם העולם.

 

 

 

"אם יאושר סעיף 13, הוא יאיים על מאות אלפי משרות, יוצרים אירופיים, עסקים, אמנים וכל מי שהם מעסיקים. ההצעה יכולה להכריח פלטפורמות כמו יוטיוב לאשר רק תוכן ממספר קטן של חברות גדולות. יהיה זה מסוכן מדי לארח תוכן מיוצרים קטנים יותר, כי הפלטפורמה תהיה אחראית ישירה להפרת זכויות יוצרים". לסיום, ביקשה וויצ'יסקי מהיוצרים לפעול נגד הצעת החוק במדיה חברתית עם התגית #SaveYourInternet ובערוצי היוטיוב שלהם.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x