$
מכשירים ומדריכים

הצלחה מדומה: אוקולוס מבית פייסבוק מחסלת את חנות סרטי ה-VR

החברה התייחסה בעבר לצפייה בסרטים כאחד מיתרונות משקפי המציאות המדומה שלה, אך עתה הודתה שהקהל פשוט מעדיף יישומי גיימינג ולא מתעניין בווידאו VR. בתוך כך, נודע שברנדן אירבה, ממייסדי אוקולוס, צפוי לעזוב אותה

רפאל קאהאן ועומר כביר 14:5723.10.18

אוקולוס מבית פייסבוק סוגרת את חנות הסרטים הייעודית של משקפי ה-VR מתוצרה; החברה מסרה לווריאטי שהקהל פשוט אינו מתעניין בצפייה בסרטי מציאות מדומה בבתיהם, ומעדיף את המוצר לגיימינג. לקוחות השירות יוכלו להמשיך ולצפות בסרטים בו עד ה-20 בנובמבר, ולאחר מכן הוא ייסגר.

 

 

עם הופעת משקפי ה-VR הביתיים, נראה שצפייה בסרטים תהיה אחד השימושים הנפוצים עבורם, ואוקולוס עצמה הציגה את סרטי ה-VR כאחד מיתרונות המשקפיים שלה. ואולם, נראה שמשתמשים פשוט לא מעוניינים לשבת מול המחשב עם משקפיים על הראש כדי לצפות בסרט, ומסתפקים במסך סטנדרטי.

 

משקפי המציאות המדומה של אוקולוס משקפי המציאות המדומה של אוקולוס צילום: בלומברג

 

 

סרטי ה-VR לא מספקים די ערך עבור הצופים; מדובר פשוט בסרט שמוקרן דרך המשקפיים. תכנים מסוימים כגון פורנו וספורט אקסטרים אמנם כוללים צילום ייעודי ל-VR, אך חומרים כאלה לא זמינים בחנות אוקולוס: לסרטי אקסטרים יש קהל, אך אינו מתעניין בחוויית ה-VR ואילו פורנוגרפיה פשוט מעלה בעיות אתיות שפייסבוק מנסה להימנע מהן. בשלב זה, גיימינג הוא השימוש המרכזי של מוצרי ה-VR, והחברות המפתחות מנסות להפוך את המשקפיים לבעלי חומרה שתאפשר הפעלה גם ללא תלות במחשב גיימרים חזק ויקר.

 

בתוך כך, נודע שמייסד אוקולוס ברנדן אירבה, צפוי לעזוב את תפקידו ואת החברה - כך הודיע אמש בחשבון הפייסבוק שלו. "כל כל הרבה קרה מאז שהקמנו את אוקולוס ביולי 2012. עכשיו, אחרי שש שנים נפלאות, אני עובר הלאה", כתב. "אני גאה ואסיר תודה על כל מה שעשינו יחד. הקמנו את אחד מצוות המחקר וההנדסה הטובים בהיסטוריה. ההצלחה של אוקולוס התאפשרה רק בזכות המאמצים יוצאי הדופן של הצוות. אני רוצה להודות לכל מי שהיה חלק מהמסע המדהים הזה, במיוחד למארק (צוקרברג, ע"כ) שהאמין בצוות ובעתיד ה-VR וה-AR. זו תהיה ההפסקה האמיתית הראשונה שלקחתי מזה 20 שנה. זה הזמן לטעון מצברים, להרהר ולהיות יצירתי. אני נרגש לקראת הפרק הבא".

 

 

 

אירבה הקים את אוקולוס עם עמיתו השנוי במחלוקת פאלמר לאקי, שעזב אותה לפני שנה וחצי. הוא כיהן כמנכ"ל כמעט למן ההקמה ונשאר בתפקיד גם לאחר שפייסבוק רכשה אותה ב-2014 תמורת 3 מיליארד דולר. עם זאת, לפני כשנתיים פינה את התפקיד כדי להוביל את חטיבת ה-Rift VR למחשבים אישיים. הוא הוחלף על ידי בכיר פייסבוק הוגו בארה, שהחזיק בתואר סגן נשיא ל-VR. את מקומו בחטיבה צפוי לתפוס מייסד נוסף של אוקולוס, נייט מיטצ'ל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x