$
חדשות טכנולוגיה

חברת סופרמיקרו: הדיווחים שגויים, סין לא השתילה שבבי מעקב במוצרינו

סוכנות בלומברג חשפה בחודש שעבר שהמעצמה הקומוניסטית הצליחה להחדיר רכיבי ריגול לשבבי לוחות אם, אותה מכרה סופרמיקרו לאמזון, אפל ולממשלת ארה"ב. החברה טוענת שהליכי הבדיקה שלה קפדניים ביותר, ולא יתכן שמישהו הצליח לעקוף אותם ולהשתיל ציוד פריצה

עומר כביר 11:1423.10.18
חברת סופרמיקרו יוצאת בהכחשה משמעותית לחשיפת בלומברג, לפיה סוכנים סיניים השתילו שבבי ריגול בשרתים שסיפקה - ובמכתב ללקוחות ששלחה גם ל-SEC כינתה הדיווח "שגוי".

 

 

בתחילת החודש דיווחה בלומברג שצבא סין הצליח להסתנן למפעלים במדינה של יצרנית לוחות האם האמריקאית סופרמיקרו, ולהשתיל בהם בחשאי שבב זדוני זעיר. לוחות אם אלה שולבו בשרתים שנשלחו לעשרות לקוחות של החברה, ובראשם אפל, אמזון בנקים גדולים וקבלני משנה של ממשלת ארה"ב.

 

השבב אפשר לתוקפים להשתלט על שרתים עם לוחות האם הנגועים, ובסופו של דבר לעשות בהם ככל העולה על רוחם. בעקבות הדיווח פרסמו החברות שבמרכז הסיפור הכחשות נרחבות וחריפות, שגם קיבלו חיזוק מהממשל האמריקאי. ואולם, בלומברג המשיכה לעמוד מאחורי הדיווח, ואף פרסמה דיווח המשך שלפיו גם בשרתים של חברת טלקום גדולה השתילו גורמים סיניים חומרה זדונית. בלומברג המשיכה לעמוד מאחורי הסיפור גם לאחר שבשבוע שעבר מנכ"ל אפל, טים קוק, הכחיש בעצמו את הדיווח בצורה גורפת, בראיון שנתן לבאזפיד.

 

 

השבב שהותקן בלוחות האם של סופרמיקרו השבב שהותקן בלוחות האם של סופרמיקרו צילום: בלומברג

 

 

החדרת שבבים למוצרינו? בלתי אפשרי

 

אתמול העבירה סופרמיקרו ל-SEC מכתב ששלחה ללקוחות ביום חמישי האחרון "אנחנו בטוחים שהדיווח שגוי", נכתב בו. "מכל מה שאנו יודעים וראינו, שום שבב זדוני לא הושתל בלוחות האם שלנו בעת הייצור. אף אחד לא הציג לנו לוח אם שמכיל שבב לא מאושר, אנחנו לא מודעים לקיומם של שבבים כאלו ושום סוכנות ממשלתית לא התריעה בפנינו על קיומם".

 

החברה ציינה שחרף זאת, היא מבצע בדיקה מורכבת וארוכה של הטענות. "לוחות האם שלנו מורכבים מאוד. המורכבות הזו הופכת לבלתי אפשרי מהלך של החדרת חומרה לא מאושרת מבלי שתזוהה באחת מהבדיקות שאנחנו עורכים בהליך הייצור וההרכבה. זה בלתי אפשרי שצד שלישי יתקין ויפעיל רכיב חומרה שיכול לתקשר ביעילות עם רכיב השליטה".

 

אנדי ג'אסי, שעומד בראש חטיבת הענן של אמזון, התייחס אתמול גם הוא לסיפור, שיתף בחשבון הטוויטר שלו את הדיווח על ההכחשה של טים קוק ופסק: "הוא צודק". "הסיפור של בלומברג שגוי גם בנוגע לאמזון", הוסיף. "הם לא הציגו הוכחה, הסיפור כל הזמן משתנה, ולא גילו שום עניין בתשובות שלנו אלא אם הן חיזקו את התיאוריה שלהם. בלומברג צריכה לחזור בה".

 

 

 

ואולם, בסוכנות הידיעות ממשיכים לעמוד מאחורי הדיווח. "17 אנשים שונים אישרו את השינויים בחומרה ואלמנטים אחרים של המתקפה", נמסר לוול סטריט ג'ורנל בעקבות פרסום המכתב של סופרמיקרו. "אנחנו עומדים מאחורי הסיפור ומביעים אמון בדיווח ובמקורות".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x