$
אפליקציות

חדש בישראל: מצב מיוחד לרוכבי אופניים בגוגל Maps

אפליקציית גוגל Maps תתחיל להציג מסלולים אופטימליים לרוכבים, אשר תוכננו בשיתוף עיריות ת"א, ירושלים וראשון לציון; הנתיבים מתחשבים בעליות וירידות, עומסי תנועה ושבילי אופניים. ואולם, הניווט מצריך שימוש באוזניות, שעלולות לפגום בעירנות ובטיחות הרוכב

רפאל קאהאן 14:1222.10.18

גוגל הודיעה היום (ב') על השקת תכונת ניווט ייעודית לרוכבי אופניים באפליקציית Maps לאנדרואיד. הפיצ'ר החדש מאפשר לרוכבים לקבל מסלולים שמותאמים למהירות ואופי התנועה שלהם, ומתחשב בעליות וירידות, תנועת כלי רכב וסוגיות בטיחות שונות.

 

 

השימוש בה קל בדיוק כמו בניווט ברגל, ברכב או בתחבורה ציבורית: פשוט מזינים יעד ובוחרים באייקון האופניים לקבלת ציר מתאים. בדומה לשאר אפשרויות הניווט באפליקציה, גם כאן יוצעו לרוכבים מסלולים חלופיים לבחירתם.

 

 

ניווט אופניים בגוגל Maps ניווט אופניים בגוגל Maps צילום: youtube

 

 

עיריות ת''א, ראשון לציון וירושלים שיתפו פעולה בתכנון המסלולים על ידי העלאה של כל שבילי האופניים שבתחומן לאפליקציה, ובגוגל מקווים שגם רשויות מקומיות נוספות יבצעו את המהלך בקרוב. השימוש באופניים הפך לפופולרי מאוד בשנים האחרונות, אך המחסור בשבילי אופניים והצורך לחלוק את הכביש עם מכוניות או אופנועים הפכו את הרכיבה למסוכנת - במיוחד בערים צפופות.

 

 

 

השדרוג לאפליקציה יוכל לספק ערך משמעותי לרוכבי האופניים בישראל, אך אופי היישום עצמו עלול לגרום לבעיות בטיחות: החוק בארץ אוסר על שימוש בסלולרי ברכיבה על אופניים וקורקינטים חשמליים, ולא ברור כיצד הרוכבים יכולים לקבל את הוראות הניווט בלי שימוש באוזניות, שמנתקות אותם מרעשי הסביבה ופוגעות כך ביכולת התגובה שלהם למפגעים, מכשולים וכלי רכב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x