מכשירים

מגרעת כמו באייפון? לא תודה: סמסונג מפתחת מצלמת סלפי שתהיה חלק מהמסך

החברה, אחת היחידות שלא השיקו טלפון בעל מצלמה קדמית במגרעת שבראש התצוגה, מפתחת עיצוב חדש: המצלמה תמוקם מתחת למסך, מה שיאפשר להגדיל את שטחו במכשיר תוך שמירה על שלדה באותו גודל. מתי יגיעו לשוק המכשירים הראשונים בעיצוב זה?

רפאל קאהאן 14:3921.10.18

סמסונג מפתחת מצלמת סלפי חדשה, שתהיה חלק ממסך הסמארטפון עצמו - במקום לשבת בתוך מסגרת הטלפון או בתוך מגרעת שגולשת לתצוגה - כך לפי דיווח של GSMArena. מדובר באתגר טכני יוצא דופן, שלפי הערכות לא יושלם לפני 2020. הרעיון הוא להטמיע את עדשת המצלמה בזכוכית המסך בצורה שלא תפגום באיכות השימוש בשניהם - ואם תצליח סמסונג, תוכל לשנות מהותית את שוק המובייל.

 

 

הטרנד העיצובי הנפוץ ביותר בעולם הסמארטפונים הוא מסך שבראשו מגרעת עם מצלמת סלפי וחיישנים אחרים; החברה שהגתה את הפיתוח היא אסנשיאל של אנדי רובין, אך האייפון X של אפל הוא שהפך את התצורה לפופולרית ולסטנדרט עיצובי.

 

מגרעת המסך שבדגמי האייפון האחרונים. סמסונג רוצה פיתרון טוב יותר מגרעת המסך שבדגמי האייפון האחרונים. סמסונג רוצה פיתרון טוב יותר צילום: שאטרסטוק

 

 

סמסונג וסוני הן היחידות שלא השיקו טלפון בעיצוב זה, שמאפשר לשלב שטח פנים מקסימלי לתצוגה בתוך גוף המכשיר עצמו. כמה חברות הגו פתרונות אחרים, כמו Vivo שבחרה במצלמה על מגש שנשלף מדופן המכשיר, Oppo שבנתה את הסמארטפון כסליידר שמציג מצלמה, שיאומי (ולפניה, שארפ) התקינה את המצלמה מתחת למסך ועוד.

 

לפי מקורות בחטיבת המסכים של סמסונג, החברה בוחנת את מצלמת המסך כבר זמן מה, ורק לאחרונה השיגה פריצת דרך שמאפשרת להאיץ את הפרויקט. מצלמה שמוטמעת במסך תאפשר להגדיל אותו כך שיכסה את כל חזית הטלפון, מה שיספק חוויית שימוש נוחה יותר: הגוף יישאר בגודל דומה, בעוד המסכים יגדלו.

 

 

 

אם תקדים סמסונג את יריבותיה בפיתוח זה, תוכל לרשום הישג משמעותי ולהוכיח חד משמעית שאינה מעתיקה מאחרים. סמסונג ואפל ניהלו מאבק משפטי מר שהחל ב-2009, עת השיקה החברה הקוריאנית את הגלקסי S הראשון, אותו הגדירה אפל כהעתקה בוטה של האייפון. המאבק הזה הסתיים, ולא מן הנמנע שהוא הסיבה שסמסונג לא התקינה מגרעת בראש מסכי סדרת גלקסי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x