$
אינטרנט

פייסבוק מרגיעה: גניבת המידע משרתינו בוצעה בידי פושעים, ולא סוכני סייבר ממשלתיים

הרשת החברתית חקרה את דליפת המידע הגדולה ממערכותיה, במסגרתה נחשף מידע אישי של כ-30 מיליון גולשים. ממצאיה הראו שמאחורי גניבת המידע עומדת קבוצת ספאמרים שמוכרת לה היטב, אשר לא מונעת מאינטרסים פוליטיים ואינה מחוברת לקמפיינים של דיסאינפורמציה זרה

עומר כביר 09:2418.10.18
פייסבוק מעריכה שההאקרים, שהצליחו לזכות בגישה למידע פרטי של כ-30 מיליון משתמשים ברשת החברתית, היו ספאמרים שפעלו ממניעים כספיים ולא סוכנים של מדינה כלשהי - כך לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל מאמש.

 

 

צוות אבטחת המידע של פייסבוק חוקר את התקרית, מאז גילתה החברה ב-25 בספטמבר שמישהו הוריד כמות גדולה של טוקני גישה - רכיבי קוד שנועדו לאמת זהות משתמשים ולהקל על חיבור לחשבון מבלי להקליד סיסמה. לדברי מקורות החוקרים סבורים כעת שהתוקפים הם קבוצת ספאמרים המוכרת לפייסבוק, ומציגה עצמה כחברת שיווק דיגיטלית.

 

המטרה: ספאם, ולא הטיית בחירות המטרה: ספאם, ולא הטיית בחירות צילום: בלומברג

 

 

עם פרסום הדיווח הראשון על הפרצה, עלה החשש שמאחוריה עומדים האקרים שפעלו בשליחות מדינות כמו רוסיה, איראן או צפון קוריאה שינצלו את המידע למטרות כמו ריגול או השפעה על הבחירות בארה"ב. הבדיקה מעלה, עם זאת, שמטרת הפרצה היתה כלכלית ולא אידיאולוגית.

 

 

 

בשבוע שעבר הודיעה פייסבוק שההאקרים ניגשו רק למידע מוגבל - פרטי קשר, מגדר, מצב מערכת יחסים והיסטוריית חיפוש ומיקומים של 14 מיליון משתמשים, שמות ופרטי קשר של 15 מיליון נוספים ולא גנבו כל מידע ממיליון משתמשים שחשבונותיהם נפרצו.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x