$
מכשירים

בניגוד להבטחות: מכשירי הצ'ט של פייסבוק מרגלים אחר המשתמש

בחשיפת מכשירי סדרת Portal של הרשת החברתית הודיעו בכיריה שאין מדובר במוצרים שאוספים מידע. ואולם, פניית אתר Recode זכתה לתשובה אחרת, בצירוף התנצלות על אי הבנה; המכשירים מתעדים שיחות, נמענים ופרטי שימוש, ופייסבוק נשענת נעזרת בכך למיקוד חבילות פרסום

רפאל קאהאן 18:0517.10.18

פייסבוק חשפה בשבוע שעבר את סדרת Portal, מכשירי וידאו צ'ט המתפקדים גם כרמקולים חכמים. באירוע הצגתם, ניסתה פייסבוק להרגיע את החרדים לפרטיותם ואמרה שהמכשירים לא אוספים מידע על המשתמש. ואולם, פנייה של אתר Recode בנושא קיבלה תשובה אחרת: המכשירים ועוד איך עוקבים אחר מי שקנה אותם.

 

 

דוברי פייסבוק הסבירו שאין הם מציגים פרסומות במהלך השימוש במכשירי הצ'ט, אך שמידע על אופי השימוש, משך השימוש, האנשים עמם דיבר המשתמש ועוד מתועדים ומועברים לניתוח. הדוברים התנצלו והסבירו שבאירוע החשיפה אמנם אמרו לעיתונאים שהמכשירים לא מתעדים את השימוש, אך עשו זאת בשל אי הבנה. "הפורטל פועל על התשתית של מסנג'ר, שירות הצ'ט של החברה, והוא מעביר את אותו המידע שמועבר בכל שיחה שמתבצעת בין המשתמשים בו", מסרו. 

מכשיר הפורטל פלוס של פייסבוק מכשיר הפורטל פלוס של פייסבוק צילום: פייסבוק

 

 

מכשירי הווידאו צ'ט של פייסבוק נועדו לספק לה גם הכנסה חד פעמית מרכישתם, וגם הכנסה מתמשכת מהיוון המידע שנאסף דרכם. מדובר בעסקה גרועה עבור המשתמש, שכן מכשיר הצ'ט של פייסבוק לא מספק ערך משמעותי דיו כדי להצדיק אותה.

 

ולכן, מנסה הרשת החברתית להרחיב את קו החומרה שלה במכשירים שיהיו יחודיים מספיק כדי שהמשתמשים לא יחשבו על פרטיותם: לפי דיווח של אתר Cheddar (שהיה זה שחשף את קיומה של סדרת פורטל) מפתחת פייסבוק עוד דגם, שנועד לפעול ביחד עם טלוויזיות. תהיה זו מצלמת רשת שתורכב מעל למסך ותכיל גם סטרימר בסגנון אמזון Fire TV. הרעיון הוא לספק גישה לשירותי הווידאו של פייסבוק תוך כדי אספקה של יכולות צ'ט ישירות מהטלוויזיה בסלון.

 

 

הפרויקט החדש מכונה ריפלי, כשם גיבורת סדרת סרטי "הנוסע השמיני", והוא מיועד להגיע לשווקים בסביבות הרבעון השני של השנה הבאה. Building 8, חטיבת הפרויקטים המיוחדים של פייסבוק, מפתחת גם מקרן AR. לא הרבה ידוע על המוצר בשלב זה, אך לפי צ'דר, הוא אמור להציג אנימציות והולוגרמות ונועד אף הוא לשימוש בחלל המשפחתי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x