$
אינטרנט

ארה"ב: טוויטר יירטה 1,500 חשבונות פייק ניוז שניסו להטעות מצביעים

בחירות אמצע הקדנציה בארה"ב הולכות ומתקרבות, והרשתות החברתיות מגבירות את מאמציהן לעצור ניסיונות השפעה פסולים: טוויטר זיהתה רשת של חשבונות שהוקמה והחלה לפעול כבדיחה לגיטימית, אך הפכה במהרה לכלי שניסה לגרום לתומכי הדמוקרטים להתבלבל ולהגיע לקלפי ביום הלא נכון

עומר כביר 10:2217.10.18
טוויטר השהתה בסוף השבוע האחרון 1,500 חשבונות שלדבריה היו חלק מקמפיין הטעייה מתואם, בו תומכי טראמפ פנו לפעילים ליברלים והפיצו מידע מטעה על בחירות אמצע הקדנציה - כך לפי דיווח של הניו יורק טיימס.

 

 

הקמפיין, שאורגן על ידי גולשים בפורצ'ן וברדיט, הגיע לטוויטר בשבוע שעבר. במרכזו, חשבונות עם תמונת דמות מאויירת אפורה ושם משתמש שעושה שימוש בצירוף NPC. מדובר בקיצור של Non Playable Character, מושג מתחום הגיימינג שמתייחס לבוטים - דמויות שלא ניתן לשחק בהן. בקרב תומכי טראמפ, הפך הצירוף לכינוי לפעילים ליברלים, לכאורה בשל החשיבה העדרית שלהם.

 

נלחמת במטעי הבוחרים. טוויטר נלחמת במטעי הבוחרים. טוויטר צילום: שאטרסטוק

 

 

פעילות חשבונות אלו החלה כבדיחה, כשהם מצייצים ועוקבים זה אחרי זה, וכן אחרי משתמשים לגיטימיים, תוך יצירת מראית עין של צבא של פעילים חסרי מוח שחוזרים פה אחד על מסרים נגד טראמפ. ואולם, הפעילות הפכה לבעייתית כשכמה חשבונות החלו לפרסם מידע מוטעה על בחירות אמצע הקדנציה, כולל קריאות לליברלים לצאת להצביע ב-7 בנובמבר (הבחירות עצמן מתקיימות יום לפני כן).

 

 

 

אף שספק אם מטרת הציוצים אכן היתה להשפיע על הבחירות, טוויטר החליטה להשהות את כל החשבונות שהיו מעורבים בפעילות. מקור שמכיר את הליך האכיפה בחברה אמר לניו יורק טיימס שהחשבונות הושעו מכיוון שהפרו את כללי טוויטר לגבי "הטעייה מכוונת בתוכן שקשור לבחירות".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x