$
מכשירים ומדריכים

הקאמבק של Palm: סמארטפון בשביל הסמארטפון שלך

המותג הוותיק, שנמצא בידי סטארט-אפ אמריקאי, חוזר לשוק עם טלפון בעל מסך קטן של 3.3 אינץ'. המטרה: לתפקד כמכשיר משני, שנשען על חיבור לסמארטפון העיקרי של המשתמש. מי צריך דבר כזה, ואילו יתרונות יש לו על פני טלפונים בגודל סטנדרטי?

רפאל קאהאן 10:2517.10.18

חברת Palm - מראשוני מותגי המובייל בעולם - חוזר: החברה, שהתגלגלה ממצב של שחקנית עצמאית למותג של HP שפעילותו נסגרה ב-2011, נמצאת כיום בידי בידי סטארט-אפ קטן בקליפורניה - ועתה נחשף הסלולרי החדש שלה.

 

 

המכשיר, שנקרא Palm, הוא אכן בגודל של כף יד ומייצג קונספט משונה מאוד: טלפון נייד שהוא אביזר עבור סמארטפונים אחרים. יש לו מסך של 3.3 אינץ' כמו בימי האייפון הראשון והרזולוציה היא HD בלבד, אך בזכות הגודל נדחסים אליו כ-445 פיקסלים לאינץ', הרבה יותר ממה שתמצאו במכשיר FHD עם מסך בגודל ממוצע. הוא מתבסס על מעבד הסנאפדרגון 435 שאינו מיועד לשבור שיאי מהירות, אך מספיק לכ-90% מהמשימות היומיומיות.

 

 

מכשיר פאלם החדש מכשיר פאלם החדש צילום: cnet

 

 

יש לו רכיבי בלוטות', GPS, קישוריות WiFi, מצלמת 12 מגה-פיקסל וכל מה שאפשר למצוא בטלפון רגיל, רק בקטן וקל בהרבה. הפאלם אמור להיות טלפון חלופי, למקרים בהם המשתמש לא רוצה להיסחב עם סמארטפון בגודל מלא - למשל, בזמן פעילות ספורטיבית, מסיבה וכו'. המכשיר משווק בשלב הראשון רק בוורייזון, שם הוא מצוות למספר של המנוי הראשי, בדומה להכפלת ה-SIM שבמכשירי טלפון למכונית. עוד מתאר שימוש בפאלם החדש הוא כטלפון לילד, שמחובר למנוי של ההורה.

 

טלפון הפאלם ליד סמארטפון סטנדרטי טלפון הפאלם ליד סמארטפון סטנדרטי צילום: cnet

 

 

לא ברור עד כמה חמורה הבעיה שמבקשת החברה לפתור; הרי כולנו התרגלנו להסתובב עם טלפונים בכיסנו, ומי שהעניין ממש מפריע לו לפעמים, יכול לרכוש שעון חכם. מידותיו הצנועות של המכשיר לא מאפשרות להתקין סוללה גדולה וחזקה, וזמן הפעולה שלו עומד על כשמונה שעות בלבד. בנוסף, כל היישומים המודרניים נבנו לעבודה עם מסכים גדולים, כך שהקלדת טקסט, תמרון ממשקי מובייל וצפייה בתוכן יהיו חוויות פחות סימפטיות על טלפון בגודל כזה.

 

 

 

היתרון של הפאלם החדש הוא במחירו, שצפוי לעמוד על כמאה דולר. פאלם צפויה להשיק גם גרסה עצמאית שלו, שאינה תלויה בקישוריות לטלפון אחר כדי לתפקד - יש להניח שבמחיר יקר יותר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x