$
חדשות טכנולוגיה

ג'ף בזוס: הפנטגון זקוק לאמזון, לא נתרחק ממיזמים צבאיים

בעוד גוגל נוטשת מכרזים ושיתופי פעולה עם משרד ההגנה האמריקאי, ומיקרוסופט סופגת לחץ מעובדיה לנהוג בצורה דומה, מציג מנכ"ל אמזון גישה הפוכה: לדבריו, הוא מעורב במיזמי ביטחון ממקום של פטריוטיות ודאגה למולדת

עומר כביר 15:4316.10.18
להחרים את הפנטגון? לא אם תשאלו את מייסד ומנכ"ל אמזון, ג'ף בזוס. "אם חברות טכנולוגיה גדולות יפנו את גבן למשרד ההגנה, המדינה תהיה בצרות", אמר אמש (ב') בוועידה של מגזין Wired.

 

 

בשבוע שעבר החליטה גוגל לפרוש ממכרז שירותי הענן של הפנטגון, בשווי 10 מיליארד דולר, על רקע לחץ מצד עובדי החברה. זאת, אחרי שכמה חודשים קודם לכן בחרה להפסיק את עבודתה עם פרויקט מל"טים של הפנטגון בעקבות מחאה נרחבת מצד עובדיה. אתמול פורסם שגם עובדי מיקרוסופט לוחצים על החברה לפרוש ממכרז הענן של הפנטגון.

 

הגנרלים מחכים לאמזון הגנרלים מחכים לאמזון צילום: בלומברג

 

 

בדברים שאמר בוועידה הבהיר בזוס שאמזון לא מתכוונת לנקוט במהלכים דומים. "נמשיך לתמוך במשרד ההגנה, ואני חושב שאנחנו צריכים לעשות את זה", הוא אמר. "זה לא הגיוני מבחינתי (שחברה נכנעת ללחץ של עובדים, ע"כ). אחד התפקידים של ההנהלה הבכירה הוא לקבל את ההחלטות הנכונות, אפילו אם הן לא פופולריות".

 

הוא הבהיר ששיתוף הפעולה של אמזון עם הפנטגון נובע מהרצון לשמור על ארה"ב בטוחה: "אני אוהב את המדינה הזו. אני יודע שכולם מאוד חצויים בגלל הפוליטיקה וכדומה, אבל המדינה הזו היא יהלום".

 

 

 

מנכ"ל אמזון הוסיף שאסור לעצור את ההתקדמות הטכנולוגית בגלל נזק אפשרי. "הסיבה שהתקדמנו כמין היא שהמשכנו להתקדם טכנולוגית", הוא אמר. "טכנולוגיה היא תמיד דו צדדית, יש דרכים להשתמש בה לרעה. כשהדפוס הומצא אנשים יכלו לכתוב ספרים מרושעים ולהוביל באמצעותם מהפכות רעות וליצור אימפריות פשיסטיות. זה לא אומר שספרים הם רעים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x