$
חדשות טכנולוגיה

מנכ"ל גוגל: "מנוע החיפוש הסיני שלנו יספק תוצאות ב-99% מהחיפושים"

סונדאר פיצ'אי הודיע רשמית שמנוע חיפוש שכזה נמצא בפיתוח, ויוכל להציג מידע נרחב ביותר על אף הצנזורה שכופה ממשלת סין. בנוסף, אמר שמחאות מצד העובדים לא יהוו שיקול לקבלת החלטות בחברה

עומר כביר 11:0316.10.18
תוצאות הניסויים במנוע החיפוש המצונזר שמפתחת גוגל לסין היו מבטיחות מאוד והוא יספק למשתמשים מידע טוב יותר מהחלופות הקיימות - כך אמר אמש (ב') מנכ"ל ענקית הטכנולוגיה, סונדאר פיצ'אי.

 

 

"מסתבר שנוכל להציג תוצאות ליותר מ-99% מהשאילתות", אמר פיצ'אי בכנס של מגזין Wired. "יש תחומים רבים שבהם נוכל לספק מידע טוב יותר מהקיים, כמו מידע על טיפול בסרטן. כיום אנשים מקבלים מידע על טיפולים מזויפים ואנחנו יכולים לספק מידע מועיל".

 

סונדאר פיצ'אי, מנכ"ל גוגל סונדאר פיצ'אי, מנכ"ל גוגל צילום: בלומברג

 

 

פיצ'אי הוסיף שמאחורי ההחלטה ליצור מנוע חיפוש מצונזר לסין עומד הרצון לחשוף את העולם ליותר מידע: "המשימה שלנו מחייבת אותנו לספק מידע לכל אחד, וסין היא 20% מאוכלוסיית העולם. אנשים לא מבינים את זה לגמרי, אבל אתה תמיד מאזן בין ערכים בכל מדינה חדשה. ערכים אלו כוללים גישה למידע, חופש הביטוי ופרטיות משתמשים, אבל גם ציות לחוק בכל מדינה".

 

לדברי מנכ"ל גוגל, השוק הסיני הוא נהדר וחדשני. "רצינו ללמוד איך זה יראה אם נהיה בסין, לכן בנינו את זה. לאור חשיבות השוק ומספר המתשמשים שיש בו, אנחנו מחויבים לחשוב ברצינות על הבעיה ולהסתכל על הטווח הארוך".

 

 

 

בחודשים האחרונים הופיעה שורה של פרסומים על תוכניות גוגל לחזור לסין. באוגוסט אמר פיצ'אי שהחברה "לא קרובה" להשקת מוצר חיפוש במדינה. חזרתה המתוכננת של גוגל לסין זוכה להתנגדות מבית, מקרב קבוצות עובדים בה שהביעו מחאה על כוונת החברה ליישר קו עם מדיניות סין. מחאת עובדים כבר הצליחה לגרום לגוגל לעזוב שיתופי פעולה עם הפנטגון בתחום כלי הנשק האוטונומיים, אך מדברי פיצ'אי עולה שהפעם לא יעצרו המוחים את התוכנית: "לאורך ההיסטוריה של גוגל, הענקנו לעובדים שלנו קול ובמה, אבל אנחנו לא מנהלים את החברה דרך עריכת הצבעות". אמר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x