$
אינטרנט

הצד האפל של פורטנייט: מפתחת המשחק צדה מפיצי צ'יטים ביוטיוב

חברת Epic Games הגישה תביעה נגד שני מפעילי ערוצים פופולריים, אשר הציעו לגולשים לרכוש רכיבי תוכנה שמעניקים יתרונות במשחק. זאת, בעוד אפיק מוכרת יתרונות שכאלה בעצמה, בצורת כלי נשק, בונוסים וטובין וירטואליים אחרים

רפאל קאהאן 12:5515.10.18

משחק היריות פורטנייט, תופעת הגיימינג של השנה, קנה לו עדת מעריצים נאמנה בזכות הסגנון הקליל והחביב שלו; עתה נחשף הצד הפחות סימפטי של הכותר - החברה שמאחוריו, Epic Games. אפיק יצאה למלחמה בכל מי שמפתח צ'יטים למיניהם ומפיץ אותם - ומתמקדת בשלב זה ביוטיוברים, שערוציהם נשענים על הפופולריות של המשחק.

 

 

אותם מפעילי ערוצים מציגים כלים ושיטות לעקוף את המגבלות של המשחק, ולהשיג יתרון בלתי הוגן; חלקם מתבסס על רכיבי תוכנה שניתן להוסיף לפורטנייט, ולקבל כלי נשק טובים יותר, חסינות ממווות ועוד. לאפיק אין בעיה עם שחקנים שהשיגו יתרון על אחרים - כל עוד שילמו עליו, בצורת כוחות בונוס, פריטים וירטואליים וכו'. למעשה, רוב ההכנסות מהמשחק נשענות על קניית טובין אלה.

 

רוצים נשק טוב יותר? לא צריך לקנות כשיש צ'יט רוצים נשק טוב יותר? לא צריך לקנות כשיש צ'יט

 

 

אפיק הגישה תביעה נגד ברנדון לוקאס וקולטון קונטר, זוג יוטיוברים מפורסמים המכונים Golden Modz ו-Excentric בהתאמה. לפי כתב התביעה, פרסמו השניים סרטונים שמלמדים כיצד לרמות במשחק. עוד נטען שהם מכרו כלים שמאפשרים לרמות יותר בקלות תוך שהם "גורמים נזק חמור" להתנהלות פורטנייט כולו. אפיק הודתה שברצונה לחסל את תופעת הצ'יטים, ושברצונה לקבל גם את רווחי שני היוטיוברים, שמכרו את כלי התוכנה שפיתחו.

 

לפורטנייט יש קהילת יוטיוברים גדולה ופעילה ביותר, שעדיין לא יודעת איך לאכול את המהלך הזה; חלק מהגולשים מצדיקים את החברה וקוראים לשמירה על "טוהר המשחק", בעוד אחרים זועמים על גישתה האגרסיבית.

 

תופעת המלחמה בצ'יטים אינה ייחודית לפורטנייט: השבוע נודע שמפתחת PUBG, המשחק המתחרה הצמוד, ניצחה בתביעה דומה נגד מפתחים שבנו כלים שעוקפים את המגבלות המובנות בו. הניצחון הביא את פייפאל לחסום את החשבון של ספקי הצ'יטים ובית המשפט הרשיע אותם בהפרה חמורה של קניין רוחני.

 

 

 

מוקדם יותר השנה דווח שמספר אזרחים סינים נעצרו בגלל המעורבות שלהם בתעשיית הצ'יטים. מפתחות המשחקים טוענות שהתעשיה הזו מנצלת את מוצריהן כדי להרוויח כסף על גבן. עם זאת, במקרים רבים מדובר בגבול אפור למדי בין הפרה של זכויות יוצרים ובין מכירה של מוצר תומך לגיטימי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x