$
חדשות טכנולוגיה

בלעדי לכלכליסט

מדטרוניק תשקיע בחברות ישראליות בתחום הסוכרת

נציגי ענקית הטכנולוגיה הרפואית נפגשו בישראל עם סטארט־אפים בתחום. מדטרוניק השקיעה בעבר בחברות ישראליות יותר מ־2.5 מיליארד דולר

מאיר אורבך 07:0814.10.18

ענקית הטכנולוגיה הרפואית האמריקאית מדטרוניק ממשיכה לבחון השקעות בחברות בישראל, ומתמקדת הפעם בתחום הסוכרת, כך נודע ל"כלכליסט". רק לפני כחודש רכשה מדטרוניק את מזור רובוטיקה ב־1.6 מיליארד דולר, בעקבות השקעה קודמת בחברה שכללה אופציה לרכישה. במדטרוניק לא פוסלים את האפשרות שגם ההשקעות הבאות יבשילו לרכישות.

 

 

 

לאחרונה ביקר בישראל הומאן הקאמי, סגן נשיא בכיר בחברה והאחראי על תחום הסוכרת, ונפגש עם נציגים של חברות סטארט־אפ. לדבריו, מדטרוניק מתעניינת בחברות שעוסקות בסוכרת בשלבים שונים של התפתחותן העסקית, והוא אינו פוסל רכישה של חברה בשלב מאוד מוקדם. לפני כעשור, בשנת 2009, רכשה מדטרוניק ב־325 מיליון דולר את חברת ונטור הישראלית, שהיתה בשלבים ראשונים מאוד של פיתוח. לדברי הקאמי, "שיתוף הפעולה שלנו תלוי בטכנולוגיה של החברה. בתחום הדאטה אנחנו מצפים לראות חברות בשלבים מוקדמים יותר".

 

 

 

במחלת הסוכרת חולים כחצי מיליארד איש ברחבי העולם, ובשנת 2006 הכריז עליה ארגון הבריאות העולמי כמגיפה. הקאמי ציין שלוש התפתחויות בטיפול בסוכרת שמדטרוניק מתמקדת בהן: "הראשונה היא מעקב אחר רמת הגלוקוז, שהיא סימן חיוני להבנת הסוכרת. תחום קריטי נוסף הוא החדרה אוטומטית של אינסולין, בהזרקה או במשאבה שתזרים אותו לגוף. תחום נוסף שמאוד מעניין אותנו הוא סיוע למערכות הבריאות להקטין את עלויות הטיפול בחולים בעזרת מידע ובינה מלאכותית".

 

מדטרוניק כבר השקיעה בישראל יותר מ־2.5 מיליארד דולר, ברכישת חברת ובהשקעה בפעילות. מלבד מזור, היא רכשה את סופר דיימנשן, אודין וגיוון אימג'ינג (שתיהן באמצעות רכישת קובידיאן), ונטור, וויז' סנס. כמו כן שותפה מדטרוניק בחממה טכנולוגית לרפואה דיגיטלית בבית החולים רמב"ם, בשיתוף עם IBM ופיטנגו.

 

 

ירון יצהרי, מנכ"ל מדטרוניק ישראל ירון יצהרי, מנכ"ל מדטרוניק ישראל צילום: רמי זרנגר

 

 

מדטרוניק פועלת בארבע חטיבות עיקריות של פעילות, ומעסיקה 86 אלף עובדים ב־160 מדינות. עם השלמת רכישת מזור היא תעסיק בישראל כ־1,000 עובדים. הכנסות החברה עומדות על יותר מ־28 מיליארד דולר בשנה, ושווי השוק שלה כ־130 מיליארד דולר.

 

לדברי ירון יצהרי, מנכ"ל מדטרוניק, ישראל היא מדינה מאוד ייחודית בתחום הסוכרת לעומת מדינות אחרות בעולם. "ישראל היא אחת המדינות היחידות בעולם בה יש למטופלים תיעוד מלא של הרצף הטיפולי. מרבית המטופלים בישראל נשארים באותה קופת חולים לכל אורך חייהם. הרצף מאפשר להשתמש בנתונים אלה לקבל הרבה תובנות שמסייעים לבניית תרופות וטיפולים מונעים. הדגש הוא על חולי סוכרת מטיפוס 1 שנולדים עם המחלה, לא יוצרים אינסולין ויוצרים עומס קשה על המערכת. השילוב של המידע הרב שיש כאן עם היכולות הגבוהות של חברות הסטארט-אפ יוצר לנו הזדמנות ייחודית".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x