$
חדשות טכנולוגיה

גוגל מערערת על קנס המיליארדים שקיבלה באיחוד האירופי

נציבות האיחוד קבעה של החברה לשלם 5 מיליארד דולר בגין התנהלות מונופוליסטית בתחום מערכות ההפעלה, שנשענה על שליטתה באנדרואיד. הערעור צפוי להכניס את שני הצדדים למאבק משפטי של שנים

שירות כלכליסט 14:4510.10.18

גוגל מערערת על הקנס בגובה 4.3 מיליארד יורו (5 מיליארד דולר) שהטיל עליה האיחוד האירופי ביולי. הנציבות האירופית הטילה את הקנס על ענקית הטכנולוגיה בשל הפרות הגבלים עסקיים, לאחר שנקבע שניצלה את שליטתה באנדרואיד כדי להחליש מתחרות בתחום מערכות ההפעלה ואפליקציות המובייל.

 

 

בעת הטלת הקנס, טענה גוגל שאנדרואיד לא מצמצמת את בחירת הצרכנים, אלא דווקא מרחיבה את המגוון שלהן. הגשת הערעור מצד גוגל פותח הליכים משפטיים שעלולים להימשך שנים.

 

 

בדרך למלחמה משפטית. האיחוד האירופי בדרך למלחמה משפטית. האיחוד האירופי צילום: shutterstock

 

 

בנוסף לקנס, האיחוד האירופי הורה לגוגל להפסיק לפעול בצורה שהנציבות כינתה כאנטי-תחרותית. תחת הקטגוריה הזו נכללת הדרישה של גוגל מיצרניות טלפונים ניידים להתקין מראש את הדפדפן של גוגל ואת אפליקציות החיפוש כדי להבטיח להן גישה לחנות האפליקציות גוגל פליי. גוגל נדרשה להפסיק את ההתנהלות הזו בתוך 90 יום, או שתידרש לשלם קנסות של עד 5% מההכנסה היומית של החברה האם, אלפבית.

 

 

 

גוגל צריכה לציית לדרישה עד ה-28 באוקטובר, והערעור לא מעניק לה הארכה לתאריך היעד. "הנציבות מתכוונת להגן על ההחלטה שלה בבית המשפט", מסרה דוברת הנציבות.

גוגל מערערת גם על קנס קודם בסך 2.4 מיליארד יורו (2.7 מיליארד דולר) שהטיל עליה האיחוד האירופי, לאחר שנקבע שהיא מקדמת את שירותי הקניות שלה במנוע החיפוש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x