$
הייטק והון סיכון

ענקית האחסון ווסטרן דיגיטל משקיעה בקמינריו הישראלית

חברת הסטארט-אפ גייסה 25 מיליון דולר, בהשקעה שנתח גדול ממנה הגיע משותפתה האמריקאית. מנכ"ל החברה דני גולן מסר ל"כלכליסט" שקמינריו הגיעה ברבעון זה לרווחיות, ושהכנסותיה צמחו מתחילת השנה ב-55% בהשוואה לאשתקד

מאיר אורבך 09:4110.10.18
ענקית האחסון ווסטרן דיגיטל משקיעה בחברת קמינריו הישראלית. קמינריו, שיושבת ביוקנעם, גייסה 25 מיליון דולר מהם נתח משמעותי הגיע מווסטרן דיגיטל כהשקעה אסטרטגית.  דני גולן, מייסד ומנכ"ל החברה הישראלית, סיפר ל"כלכליסט" שקמינריו הגיעה לראשונה ברבעון זה לרווחיות ותזרים מזומנים חיובי. בנוסף, דיווחה החברה על צמיחה של 55% בהכנסותיה בתשעת החודשים הראשונים של השנה, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

 

 

"הקשר שלנו עם ווסטרן דיגיטל הוא על בסיס כלכלי וטכנולוגי. ההשקעה שלהם היא המשך של שיתוף הפעולה בנינו", אמר גולן. "מוצר האחסון שלנו הוא מוצר תוכנה שמוצע כיום לחברות הענן השונות, שמגדילות את הביקוש מידי יום". לדבריו, קמינריו מחויבת למודל עסקי התוכנה והאסטרטגית העסקית שלו, כששיתופי הפעולה שהשיגה מאיצים את הצמיחה ומאפשרים לה לשמור על ההוצאות. "ההגעה לתזרים מזומנים חיובי היא אבן דרך חשובה, שמאפשרת לנו את לשלוט בדרך האסטרטגית שלנו".

 

דני גולן, מנכ"ל ומייסד החברה דני גולן, מנכ"ל ומייסד החברה

 

 

בתחילת 2017 השלימה קמינריו גיוס של 75 מיליון דולר וסך גיוסיה מאז הקמתה עומדים על 245 מיליון דולר. בין המשקיעים האחרים בקמינריו נמנים חברת ההשקעות Waterwood, פיטנגו, סקויה, סיליקון וואלי בנק וגלובספאן.

 

קמינריו נוסדה ב-2008 על ידי גולן, ואופיר דובובי שאינו עובד בה כיום והוא אחד ממקימי אופן וואלי ברמת ישי. מטה החברה ופעילות השיווק והמכירות שלה פועלים מבוסטון ומרכז הפיתוח שלה שוכן בארץ. היא מעסיקה כ-300 עובדים.

 

 

 

עיקר פעילות חברת האחסון מיוקנעם מתבססת עם מוצר אחסון המבוסס על טכנולוגיית פלאש שמחליפה את הדיסק המגנטי. בעבר אמר גולן ל"כלכליסט": "אנחנו פונים בעיקר לשוק הענן. זה שוק של 200 מיליארד דולר שמצריך תשתית שונה לחלוטין של מידע ואחסון שונה ואנחנו מציעים מוצר שמתאים לשוק זה. זיכרון פלאש מסוג זה הוא מוצר חובה לעולם הענן בגלל הקצבים המהירים ויכולת הגידול המהירה שלו". קמינריו נכנסה לעולם הפלאש רק בתחילת 2011, ולדברי גולן מאז שעברה לטכנולוגיה זו הואצה צמיחתה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x