$
מכשירים ומדריכים

פייסבוק חשפה את סדרת Portal - מכשירי וידאו צ'ט משלה

מדובר ברמקולים חכמים בעלי מסכים, שמסוגלים לזהות את קולו של המשתמש ולבודד אותו מרעשי הסביבה - והדגם המתקדם בהם מסוגל גם לעקוב אחר תנועתו ולצלם אותה. המכשירים נשענים על פלטפורמת אלקסה של אמזון, ומחירם מתחיל ב-199 דולר. עכשיו נותר רק לראות מי יכניס הביתה מיקרופונים ומצלמות מטעם פייסבוק

רפאל קאהאן 18:0708.10.18

פייסבוק חשפה היום (ב') את סדרת Portal, מכשירי וידאו-צ'ט ביתיים שנשענים על הפעלה הקולית ומסכים בני 10.1 ו-15.6 אינץ'. מכשירי הפורטל זכו לתכונת ראיית מכונה שיודעת להתמקד במשתמש באופן אוטומטי, ולעקוב אחריו בעודו מתהלך בחדר.  

 

 

הפורטלים מבוססים על אלקסה של אמזון כפלטפורמת הפעלה קולית, אך היא אינה משמשת בשיחות הווידאו עצמן, ופועלת רק כתשתית עבור המכשירים. יש להם מצלמות מובנות, רכיבי אודיו וביכולתם להשמיע מוזיקה, להציג תמונות מהפיד שלכם, להקריא ספרי ילדים כשהמסך מציג טקסט או איורים ואנימציות וכמובן לבצע שיחות וידאו. הדגם הבכיר נקרא פורטל פלוס והוא בעל מסך בגודל של לפטופ ממוצע. יש לו מנוע שמסובב את התצוגה כך שתפנה למשתמש, וניתן גם לסובב את המסך למראה אנכי או אופקי.

 

מכשיר הפורטל פלוס מכשיר הפורטל פלוס צילום: פייסבוק

 

 

בנוסף, יש לו לחצן שמסתיר את עדשת המצלמה, למקרים בהם יבקש המשתמש לקבל קצת פרטיות. כדי להפעיל שיחה, צריך רק לפנות אל המכשיר ולהגיד "היי פורטל, התקשר ליעל או לאורי" או להקיש את שמות הנמענים על מסך המגע. הפעולה תתאפשר אם המשתמשים הם בעלי חשבון פייסבוק פעיל וזמינים במסנג'ר - אפליקציית הצ'ט של הרשת החברתית. הפורטל פלוס מסוגל לתקשר עם כל מחשב וסמארטפון, וגם לזהות מספר דוברים בקבוצת אנשים ולהתמקד בהם בנפרד. בנוסף, יכול המכשיר להוסיף סטיקרים ואנימציות לשיחת הווידאו, כמו בסנאפצ'ט וביישומי סטוריז למיניהם. המכשיר עולה 299 דולר, יקר ביחס לרמקולים חכמים בעלי מסך כגון האקו שואו של אמזון ומוצרים דומים שחשפה לנובו.

 

מכשיר הפורטל מכשיר הפורטל צילום: פייסבוק

 

 

הדגם הפשוט יותר, פורטל, אינו כולל מנוע שעוקב אחר תנועת המשתמש, אך עדיין מסוגל להתמקד באנשים שבפריים לפי תנועתם וקולם, ותומך בכל שאר יישומי אחיו הגדול. הוא עולה 199 דולר, זול יחסית לקטגוריה.

 

 

 

פייסבוק מתכננת להשיק את המכשירים במהלך החודש הבא, לקראת עונת החגים האמריקאית. החברה מסרה שהיקף שיחות הווידאו בעולם מגיע לכ-1.5 מיליארד דקות ביום, ושיהיה לאנשים נוח יותר לעשות אותן עם מכשיר ייעודי. ואולם, פייסבוק אינה יצרנית חומרה קלאסית, כי אם חברה בעלת רקורד איום ונורא בהגנה על פרטיות המשתמשים. נראה האם תצליח לשכנע אותם להכניס מצלמה ומיקרופון מטעמה לבתיהם.   

בטל שלח
    לכל התגובות
    x