$
אינטרנט

הונאה חדשה: ספאמרים "מזהירים" מפני שכפול חשבונות פייסבוק

גולשים ברחבי העולם קיבלו פניות שמזהירות מהעתקת חשבונות ברשת החברתית, כשבפועל מקורן במפיצי ספאם ופושעי סייבר. מה מנסים להשיג הספאמרים מהפצת האזהרה, והאם ניתן לשכפל חשבונות?

רפאל קאהאן 15:0308.10.18

הונאה חדשה ברשת החברתית: גולשים בארה"ב ובאירופה מדווחים ביממה האחרונה על הודעות משונות שמגיעות אליהם ומזהירות מפני שכפול של חשבונותיהם ברשת החברתית. לפי דיווח של אתר Time, הגולשים מקבלים הודעה שמזהירה מפני שכפול חשבונות בידי פושעים, וקוראת להעבירה הלאה לאנשי הקשר.

 

 

לא מדובר במכתב שרשרת תמים, כי אם בניסיון הונאה של מפיצי ספאם; המפיצים משתמשים לגלות מאחורי איזה חשבון שברשימותיהם עומד משתמש פעיל, כחלק מתכנון מבצעי ספאם נרחבים. בנוסף, רשימות הפרופילים הפעילים מגיעות מפעם לפעם גם לידי האקרים, שיודעים כך את מי לכלול במבצעי הפישינג שלהם.

 

לא, לא באמת שכפלו לכם את החשבון לא, לא באמת שכפלו לכם את החשבון צילום: שאטרסטוק

 

 

בפועל, לא בוצע כל שכפול חשבון, ולאחר תקרית שכפול נרחבת שנחשפה לפני כשנתיים, ביצעה פייסבוק שורת צעדים שמקשה על פעולה שכזו. בכירים בחברה טענו שאין סכנה כזו כיום, ושגם הפריצה הנרחבת לחשבונות הרשת החברתית שבוצעה בחודש שעבר אינה מאפשרת שכפול.  

 

 

 

ההמלצה היא להימנע מלהעביר הלאה הודעה זו וכן הודעות דומות. לספאמרים ופושעי סייבר לפעמים קשה מאוד לאמת זהות משתמשים, במיוחד כשבידיהם רשימות של רבבות מהם. יתכן שמאחורי הקמפיין הנוכחי עומד גוף שמספק שירותי עזר להאקרים ומפיצי ספאם, ומנסה לרענן את רשימותיו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x