$
הייטק והון סיכון

מייסד עליבאבא ג'ק מא יגיע לוועידת רה"מ לחדשנות

מא, שהודיע לאחרונה על עזיבת תפקידו כמנכ"ל ענקית הסחר הסינית, יישא דברים בכנס שייערך בחודש הבא; בוועידה ישתתפו גם מנכ"ל גוגל לשעבר אריק שמידט, סגן נשיא פייסבוק דיוויד מרקוס והברונית ג'ואנה שילדס, שרת החדשנות הבריטית לשעבר

הגר רבט 12:3608.10.18
מייסד עליבאבא ג'ק מא, סגן נשיא סין וואנג צ'ישאן ומנכ"ל גוגל לשעבר אריק שמידט ייקחו חלק בוועידת ראש הממשלה לחדשנות, שתיערך בסוף החודש בישראל. בין האורחים הנוספים שיישאו דברים בוועידה נמנים הברונית ג'ואנה שילדס, יזמית ושרת החדשנות הבריטית לשעבר; דיוויד מרקוס, סגן נשיא בכיר בפייסבוק; החוקר ד"ר דיוויד אגוס; ואיש העסקים והמשקיע יורי מילנר.

 

 

זהו ביקורו השני של מא בישראל, לאחר שהגיע לכאן במאי האחרון לקבל תואר דוקטור של כבוד מאוניברסיטת ת"א. מא הודיע לפני כחודש על כוונתו לפרוש מהחברה שהקים לפני כ-19 שנה לטובת התמקדות במטרות צדקה בתחום החינוך. הוא יפנה את תפקידו כיו"ר ענקית הטכנולוגיה רק בעוד שנה, כדי להבטיח העברת סמכויות חלקה, ובכל מקרה ישאר חבר לכל החיים ב“שותפות עליבאבא“, קבוצה של 36 מנהלים בכירים שמתכנסת אחת לרבעון ומהווה את הגוף הניהולי העליון בחברה.

 

ג'ק מא, בביקורו האחרון בישראל ג'ק מא, בביקורו האחרון בישראל צילום: חיים צח, לע"מ

 

 

מא אמנם הכחיש כי ללחצים הממשלתיים על המגזר העסקי בסין היתה השפעה על החלטת הפרישה שלו, אבל דנקן קלארק, שכתב את הביוגרפיה עטורת השבחים על מא שיצאה לאור ב-2016, אמר בראיון שנתן ל"כלכליסט" לאחר הודעת הפרישה כי הוא מאמין שאי אפשר לראות את ההודעה של מא במנותק מהגישה הריכוזית שמכתיב נשיא סין, שי ג‘ינפינג.

 

ועידת ראש הממשלה לחדשנות תתקיים בירושלים ובתל אביב ב-24-25 באוקטובר ביוזמת משרד התרבות והספורט ובשיתוף מרכז פרס לשלום ולחדשנות. לוועידה צפויות להגיע עשרות משלחות מארה"ב, סין, איטליה, צרפת, אוסטרליה, בריטניה, קוריאה, מקסיקו, שוויץ, אוגנדה, סינגפור, איטליה, רוסיה, הונג קונג, פרו, גרמניה ועוד.

 

במסגרת הוועידה יושק מרכז החדשנות של ישראל במרכז פרס לשלום. המרכז, שישמש כמעין מוזיאון, יתפרש על פני ארבע קומות בהן יוצגו מאה האירועים המכוננים בהיסטוריה של ההייטק הישראלי, דגמים ואבות טיפוס של המצאות ישראליות.

 

 

שרת התרבות והספורט מירי רגב מסרה: "הוועידה היא הזדמנות פז להמשיך ולהעמיק את מערכת הקשרים של מיטב המוחות שלנו עם חברותיהם וחבריהם שמעבר לים. אנו גאים לתמוך במוחות הישראליים, שממציאים לנו חדשות לבקרים חידושים והמצאות ומקווים להיות עדים בעתיד הקרוב לפתרונות יצירתיים נוספים שיתנו מענים לאתגרים האדירים שבדרך. הוועידה תעסוק באתגרים הבאים של האנושות שמחייבים קפיצת מדרגה בעולם החדשנות במקומות שישראל הוכיחה את הערך המוסף שלה ואת תרומתה לאיכות החיים של תושבי כדור הארץ . אני מאמינה, כי הדיונים שכבר החלו והשיח בין משתתפי הפסגה יובילו לחשיבה ולתכנון פורצי דרך ול-'תיקון עולם' נוסף בתחומי הקיימות ויבליטו את מעמדת ותרומתה של ישראל בעבר בהווה ובעתיד כמדינה חדשנית שעושה את העולם למקום טוב יותר לחיות בו".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x