$
מכשירים

ברזל זה פאסה: HP חושפת לפטופ מנהלים מעור, שנראה כמו קלסר

החברה האמריקאית השיקה את Spectre Folio, לפטופ היברידי שגופו עשוי עור יוקרתי, ומתקפל בצורה שמזכירה ספרים ותיקיות. סגנונו ייחודי וחדשני למראה, אך מתחת למכסה המנוע תמצאו חומרה סטנדרטית למדי. המחיר: החל מ-1,300 דולר

רפאל קאהאן 17:0602.10.18
עיצוב המחשבים הניידים לא עבר שינויים מהותיים מאז הושק הלפטופ הראשון לפני כ-30 שנה בידי טושיבה; למעט התצורה ההיברידית שמפרידה בין המקלדת למסך, עדיין מזכירים מחשבים מודרניים את אבותיהם. ב-HP החליטו לנסות ולרענן את התצורה, על ידי שימוש בחומרים חדשים: עור במקום מתכת.

 

 

החברה השיקה לפטופ מנהלים 13.3 אינץ' מסדרת Spectre בשם Folio - שייחודו במעטפת עור דמוי ספר עתיק או ארנק יוקרתי. המעטפת אינה כיסוי נפרד אלא מובנית כחלק מהשלדה של המחשב - בחירה מעניינת, שעומדת בסתירה לסגנון האלומניום והזכוכית שמאפיין את הקטגוריה.

 

גוף העור של המחשב גוף העור של המחשב צילום: HP

 

 

הייחודיות של התצורה מאפשרת לקפל אותו במספר דרכים שמאפשרים את השימוש כמחשב נייד לכל דבר, מסך מולטימדיה או לסגור אותו באופן כזה שמזכיר קלסר או תיק מסמכים.

 

לפטופ, טאבלט, תיקיה. מחשב הספקטר פוליו לפטופ, טאבלט, תיקיה. מחשב הספקטר פוליו צילום: HP

 

 

המעבר בין התצורות מתבצע אוטומטית; השימוש כמסך מולטימדיה מתבצע על ידי השענת המסך בתוך מגרעת שספונה לפני המקלדת, מה שמשאיר רק את משטח העכבר לשליטה על הפונקציות השונות. המחשב אמנם מצויד במסך מגע, אך אין חובה להשתמש בו בתצורת מולטימדיה. ניתן גם להשכיב את המסך תוך כיסוי מלא של המקלדת כך שהוא נראה כטאבלט סטנדרטי.

 

תצורת תצוגה בה המקלדת מוסתרת, ורק משטח העכבר חשוף תצורת תצוגה בה המקלדת מוסתרת, ורק משטח העכבר חשוף צילום: HP

 

 

HP מתהדרת בכך שהמציאה את המחשב מחדש, אך למעט העיצוב היצירתי, הספקטר פוליו לא מצויד בחומרה יוצאת דופן: מדובר במחשב רגיל למדי עם מעבדי i5 ו-i7 של אינטל, זיכרון פעולה של שמונה גיגה-בייט, כונן SSD בן 256 גיגה-בייט ומסך ברזולוציית FHD. הסוללה אמורה להספיק לכ-18 שעות פעולה רציפות. החברה גם הודיעה שבהמשך השנה יגיעו דגמים נוספים וביניהם אחד עם מסך 4K ומעטפת עור בצבע בורדו (כיום הוא מוצע רק בחום).

 

 

 

המחירים נעים בין 1,300 דולר ל-1,500 דולר, בהתאם לדגם והמפרט. מדובר במחשב שמיועד לעשירון העליון ולמרות שהוא מופץ במסגרת קו מחשבי המנהלים, ככל הנראה שהוא יעניין בעיקר את אלה שלא משתמשים בו כ"מכונת עבודה" אלא יותר כמחשב משרדי למיילים ואופיס.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x