$
הייטק והון סיכון

חברת Supersmart גייסה מיליוני דולרים מ-Bizerba הגרמנית

החברה הישראלית פיתחה מערכת שמאפשרת לבנות סופרמרקטים ללא קופאים, על בסיס חיישנים ומצלמות. ביזרבה היא מובילה עולמית בציוד לוגיסטי לרשתות קמעונאות, שפעילה בכ-100 מדינות

רפאל קאהאן 16:5402.10.18
חברת סופרסמארט (Supersmart), שמפתת מערכות אוטומציה לרשתות קמעונאות הודיעה היום (ג') על גיוס סבב A בהובלת חברת Bizerba הגרמנית. סכום הגיוס לא נחשף, אך מוערך במיליוני דולרים בודדים. המהלך לווה בהסכם שיתוף פעולה בין השתיים, במסגרתו יוטמע פתרון התוכנה של סופרסמארט במוצרי החברה הגרמנית שתשמש כ-OEM עבור החברה הישראלית.

 

 

ההסכם מצטרף להסכם נוסף שחתמה סופרסמארט בתחילת ספטמבר עם ענקית הקמעונאות מטרו, במסגרתו ישולבו מוצריה בסניפים בצ'כיה וסלובקיה ובהמשך גם במדינות אחרות. חברה נוספת ששילבה את הפתרון של סופרסמארט היא מונופרי הצרפתית שלה כ-300 סניפים ושהשיקה פיילוט שלו ב-3 חנויות.

 

 

המערכת של סופרסמארט המערכת של סופרסמארט צילום: שאול גולן

 

 

ביזרבה, שהוקמה ב-1866 נחשבת כחברה המובילה בעולם כיום בייצור מערכות פריסה, לוגיסטיקה, משקלים ומדבקות לרשתות קמעונאות. יש לה נציגויות בכ-100 מדינות וחברת בת בבעלות מלאה בארה"ב. ההסכם יאפשר לסופרסמארט גישה למכלול הלקוחות של ביזרבה, כך לדברי מייסד החברה, יאיר קלפר.

 

קלפר הסביר בשיחה עם "כלכליסט" שהגיוס מיועד לשמש להגדלת מספר העובדים בעיקר בתחום המו"פ. "המטרה שלי היא לייצר חברה גדולה", אמר. "אני חושב שבסופרסמארט יש לנו סיכוי לגדול ולאו דווקא לכוון לאקזיט".

 

הפיתוח העיקרי של סופרסאמרט היא מערכת שמשלבת בין אפליקציה ומתקן המשמש כסורק חכם ושמיועד לחסוך את התורים לקופות בסופר; הלקוח מוריד לסמארטפון שלו את האפליקציה של החברה, בזמן הקניה הוא סורק את המוצרים בעזרתה ובמקום ללכת לקופה ולעמוד בתור, הוא מעמיד את העגלה במתקן הסריקה כדי לערוך עבורו חשבון וגם כדי לבחון שאכן כל המוצרים בעגלה נסרקו באפליקציה. הטכנולוגיה מאפשרת ללקוח לשלם בטלפון ולקבל חשבונית מיד.

 

 

 

המערכת מבוססת על טכנולוגית בינה מלאכותית, מצלמות, חיישני משקל ואלגוריתמים שמבצעים התאמה בין הרשימה שהלקוח הרכיב לתוכן העגלה בפועל. במצב של חוסר התאמה, תדע המערכת לזהות איזה מהמוצרים לא מופיע בעגלה ולהוסיף אותו אוטומטית. לחברה יש שלושה מוצרים עיקריים: ווייב, מיני ווייב לסריקת סלסלות ו-Pass Through שמאפשר לבצע סריקה בשביל היציאה מהחנות, באופן שמזכיר את החנויות ללא קופאים של אמזון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x