$
חדשות טכנולוגיה

אמזון תעלה את שכר המינימום של עובדיה בארה"ב ל-15 דולר לשעה

שכר המינימום החדש ייטיב עם יותר מ-250,000 עובדי אמזון - כולל עובדים במשרה חלקית ועובדים זמניים - כמו גם עם 100,000 עובדים עונתיים

שירות כלכליסט 14:0502.10.18
אמזון הודיעה היום שהיא מעלה את שכר המינימום של כל עובדיה בארה"ב ל-15 דולר לשעה, החל מהחודש הבא.

 

שכר המינימום החדש ייטיב עם יותר מ-250,000 עובדי אמזון - כולל עובדים במשרה חלקית ועובדים זמניים - כמו גם עם 100,000 עובדים עונתיים, כך הודיעה החברה. חלק מהעובדים שכבר מרוויחים כיום 15 דולר לשעה יקבלו העלאה בשכר.

 

 

 

אמזון ומנכ"לה ג'ף בזוס סופגים ביקורת מזה זמן רב עקב השכר הנמוך בחברה. הסנטור ברני סנדרס חשף בחודש שעבר הצעת חקיקה שנקראת "חוק בזוס" שמטרתה מיסוי תאגידים על כל דולר שהעובדים-בשכר-נמוך שלהם מרוויחים בצורת הטבות סוציאליות או תלושי מזון.

 

מחסן של אמזון מחסן של אמזון צילום: רויטרס

 

נכון לשנת 2017, השכר החציוני של עובדי אמזון היה מתחת ל-28,500 דולר לשנה, על פי מסמכים שהוגשו ע"י החברה, וזאת בעוד בזוס הרוויח באותה שנה 1.7 מיליון דולר.

 

"היטינו אוזן למבקרינו, חשבנו טוב על מה שברצוננו לעשות, והחלטנו שאנחנו רוצים להוביל. אנחנו שמחים מהשינוי הזה ומעודדים את מתחרינו ומעסיקים גדולים אחרים להצטרף אלינו", כך בזוס בהצהרה ששחרר.

 

טארגט, המתחרה של אמזון בתחום הקמעונאות, הודיעה לאחרונה שבכוונתה להעלות את שכר המינימום של עובדיה ל-15 דולר לשעה עד 2020, ו-וול-מארט הודיעה בינואר שהיא תעלה את שכר המינימום אצלה ל-11 דולר לשעה.

 

אמזון הודיעה שהיא מתכוונת גם לעודד את העלאת שכר המינימום הפדרלי.

 

הדברים מתפרסמים לקראת מבצע גיוס העובדים הגדול של אמזון לרגל החגים. בשנה שעברה אמרה ענקית המסחר האלקטרוני שהיא מתכוונת לשכור לעבודה 120,000 עובדים זמניים לעונת החגים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x