$
מכשירים ומדריכים

אפל הפרה פטנט של קוואלקום, אך יבוא אייפונים לא ייחסם

נציבות הסחר ההבינלאומי של ארה"ב קבעה שענקית הטכנולוגיה הפרה פטנט של יצרנית השבבים - אך ייבוא האייפונים שעושים שימוש במודמים של יצרניות אחרות לא ייחסם

עומר כביר 08:5829.09.18
אפל הפרה פטנט של קוואלקום, אך יבוא אייפונים שעושים שימוש במודמים של יצרניות אחרות לא ייחסם - כך קבע אתמול (ו') שופט של נציבות הסחר הבינלאומי של ארה"ב (ITC).

 

ענקית הטכנולוגיה ויצרנית השבבים מנהלות בתקופה האחרונה מאבק פטנטים יצרי, על רקע טענות אפל שקוואלקום מנצלת את מעמדה הדומיננטי בשוק רכיבי התקשורת כדי לגבות מחירים מופרזים על מוצריה. במסגרת מאבק זה הגישה קוואלקום תלונה על הפרת פטנט נגד אפל ל-ITC, ובמסגרתה דרשה למנוע יבוא לארה"ב של אייפונים עם מודמים מתוצרת אינטל.

מעבד של קוואלקום מעבד של קוואלקום צילום: CNA Finance

 

 

ואולם, בהחלטה שפרסם ביום שישי סירב השופט תומאס פנדר לקבל את דרישת קוואלקום, אף שמצא שאפל הפרה פטנט שקשור לצריכת אנרגיה. זאת, בטענה שעצירת היבוא אינה לטובת הציבור. ההחלטה תועבר לבחינה של נציבות ITC המלאה, שתוכל לקבל או לשנות את החלטת השופט.

 

מאפל נמסר בתגובה לוול סטריט ג'ורנל: "אנו שמחים שה-ITC עצרה את הניסיון של קוואלקום לפגוע בתחרות ובסופו של דבר להזיק למחדשים ולצרכנים בארה"ב".

 

היועץ המשפטי של קוואלקום, דון רוזנברג, אמר שהחברה שבעת רצון מכך שהשופט פסק שאפל הפרה פטנט שלה. "אין היגיון לאפשר את המשך ההפרה באמצעות מניעת איסור יבוא", הוא הוסיף.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x