$
הייטק והון סיכון

קומפאס לא עוצרת: גייסה 400 מיליון דולר בהובלת סופטבנק

החברה של אורי אלון, שמאפשרת לסוכני ורוכשי נדל"ן בארה"ב לקבל מידע על נכסים והזדמנויות, השלימה סבב גיוס שישי - שבוצע לפי שווי של 4.4 מיליארד דולר. עד כה גייסה קומפאס 1.2 מיליארד דולר, והיא מתכננת להתרחב בארה"ב ולהגיע למדינות נוספות בשנה הבאה

מאיר אורבך 14:4527.09.18
חברת קומפאס (Compass) שהוקמה על ידי ד"ר אורי אלון גייסה 400 מיליון דולר בסבב גיוס שישי. את הסבב הובילה סופטבנק, שהשקיעה בקומפאס 450 מיליון דולר בדצמבר 2017. לצידה, השתתפו בסבב Wellington Management, Fidelity, QIA ו-IVP. סבב הגיוס בוצע לפי שווי של 4.4 מיליארד דולר, פי שניים משוויה בסבב הגיוס מאשתקד.

 

 

 

קומפאס מפעילה פלטפורמה טכנולוגית שמאפשרת למשתמשים ולסוכנים לקבל החלטות מושכלות בתחום הנדל"ן על ידי הצגת מידע מקיף על מגמות תמחור ותנודות השוק בזמן אמת. בנוסף, הפלטפורמה מציגה מידע מפורט על אזורים, שכונות, עסקאות אחרונות שבוצעו, מקומות בילוי וחינוך ועוד.

 

"המכירות של החברה גדלו בקצב שמפתיע אפילו אותנו - מ-14 מיליארד דולר לצפי של 34 מיליארד דולר ב-2018. הנתונים לא כוללים את המכירות של החברות שרכשנו לאחרונה, שאת ההשפעה שלהן נראה בעיקר בשנה הבאה", אמר אלון ל"כלכליסט". "תהליך החדירה שלנו לערים מרכזיות הופך להיות יותר יעיל בעקבות שיפור הטכנולוגיה והכוח של המותג. אנו נשתמש בהון שגויס גם להאצה של רכישת חברות כי אנחנו רואים שהאינטגרציה היא רציפה ומסייעת לצמיחת החברה. בנוסף, אין ספק שנצטרך להשקיע משאבים בשלבי הכניסה לערים ומדינות חדשות כשנתחיל בפעילות הגלובלית". 

 

אורי אלון אורי אלון צילום: יח"צ

 

 

קומפאס הוקמה ב-2012 בידי אלון ושותפו, רוברט רפקין - לשעבר יועץ בבית הלבן וראש לשכת מנכ"ל ונשיא גולדמן סאקס. עד כה גייסה 1.2 מיליארד דולר ממשקיעים כ-Founders Fund של פיטר ת'יל, Thrive Capital, 406 Ventures ועוד. ההון שגייסה עתה מיועד להרחבת פעילותה לשווקים נוספים בעולם במהלך השנה הבאה, האצת הפיתוח הטכנולוגי שלה, השקת מוצרים חדשים והמשך הצמיחה בארה"ב. בחברה מצפים להגיע לנתח שוק של 20% ב-20 ערים מרכזיות בארה"ב עד 2020.

 

קומפאס צמחה משמעותית השנה: היא שילשה ל-7,000 את מספר הסוכנים שעובדים איתה, החלה לפעול באזורים חשובים כסן דייגו, דאלאס, סיאטל, פילדלפיה ואטלנטה. החברה צפויה להגיע השנה למכירות בהיקף של 34 מיליארד דולר, בהשוואה למכירות של 14.8 מיליארד אשתקד. בחודש שעבר הפכה קומפאס לסוכנות הנדל"ן הגדולה בקליפורניה, לאחר שרכשה את Pacific Union International.

 

 

 

"הטכנולוגיה של קומפאס מצליחה בשנים האחרונות לשנות את שוק הנדל"ן האמריקאי ולייעל אותו", הוסיף אלון. "הטרק רקורד המוכח והצמיחה בארה"ב מכינים אותנו לפעילות גלובלית. כעת, הניסיון שצברנו, הגיוס ותמיכת המשקיעים מסייעים לנו לממש את השלב הבא של המשימה של קומפאס - לעזור לכל אחד בעולם ליהנות משוק נדל"ן יעיל יותר בעזרת טכנולוגיה מתקדמת".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x